banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

BÜYÜMESİ BİZLERİ MEMNUN ETTİ

Vali Süleyman Kamçı'dan Boydak Holding değerlendirmesi

10 Mayıs 2018 Perşembe 07:39
Bu haber 446 kez okundu
BÜYÜMESİ BİZLERİ MEMNUN ETTİ
Haberici -->

Vali Süleyman Kamçı, TMSF tarafından yönetilen Boydak Holding’in 2 yıl içerisinde yüzde 18 büyüme göstermesine ilişkin, “Boydak Holding’in büyümesi bizleri memnun etti” dedi.

Vali Süleyman Kamçı, Boydak Holding’in TMSF’nin yönettiği şirketler arasında en büyüğü konumunda olduğunu söyledi. Kamçı, “Boydak Holding 34 genel müdürlükten oluşan büyük bir holdingdir. TMSF’nin el koyduğu bine yakın firma içerisinde Boydak Holding 1’inci sıradadır. Bu anlamda da önemlidir. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız başta olmak üzere buranın ilerlemesini isteyen bir yönetim anlayışı var. Geriye gitmesi arzu edilmeyen bir durumdur. Yaklaşık 2 yıldır el konmuş durumdadır. 2 yıl içerisinde de yüzde 12 gibi bir rakamla büyümesi bizleri memnun etti. 13 bin fiili çalışan işçisiyle hem ekonomimize hem de Kayseri’ye çok büyük bir faydası olan holdingdir” ifadelerini kullandı.

MİLLİ BİR KURUM DURUMUNDADIR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Boydak grubu artık milli bir kurum durumundadır” dedi.

Başkan Mustafa Çelik, TMSF’nin devraldığı Boydak Holding hakkında açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ’ye bulaşan şirketlere yargı yoluyla el konulduğunu kaydeden Çelik, “Malum süreç içerisinde FETÖ’ye bulaşmış yada yolları kesişmiş olan firmalara devletimiz yargı yoluyla el koydu. İlk anda sıkıntı olmasına rağmen daha sonra TMSF’ye devredilmesiyle birlikte bu şirketler ok daha güçlü hale geldiler. Kayyum süreci gerçekten istediğimiz atılı yapamadığımız bir süreçti. TMSF’de büyük şirket yönetme kültürü, holding kültürü olan kurumumuz. Bu anlamda TMSF’nin çok güçlü kadroları var. TMSF, Boydak grubunun da tüm şirketlerini de ele almasıyla birlikte başarı kendiliğinden geldi. Kayseri’nin lokomotif sektöründen biri mobilyadır. Mobilya sektöründe belirleyici grupta Boydak grubuydu. Bu grupta TMSF’nin gelmesiyle birlikte satışlarını katlayarak artırdılar. Devletin eline geçince sahipsiz kalır, burada işler kötüye gider gibi bir beklenti vardı ama TMSF’nin güçlü kadroları burada başarılı bir şekilde yönetim sergilediler. Hem direk çalışan sayısı hem de buraya iş yapan fason imalatçıların yaptığı işlerde bir aksama olmadı. Aksine cirolarda arttı. Bunu sektörün içerisinde herkes söylüyor. Burada yüzden fazla firmaya bu grup dışarıda iş veriyor. Dışarıda hemen hemen bütün fabrikalar işçi arıyor. Bu başarıları daim olsun. Çünkü artık milli bir kurum durumundadır” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin hafta sonu yoğun bir gün geçirdiğini kaydeden Çelik, “Kayseri bu yoğunluğa alışık bir şehirdir. AK Parti kurulduğundan bugüne biz bu yoğunluğu sürekli görüyoruz. İlk mitingi de burada yapmıştık, ilk teşkilatı da burada açmıştık. Böyle bereketli bir topraklarda yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız her Kayseri’ye geldiğinde görüşme imkanlarımız oluyor. Şehirle ilgili taleplerimizi iletiyoruz. Kendileri de sağ olsunlar bu konuda gereken desteği veriyorlar” dedi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV