banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

CABBAR: DÜNYEV VAKFIMIZIN BİR EVİ DE DEVELİ’DİR

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulan ve kısa adı DÜNYEV olan Dünya Yetimler Vakfı gönüllüleri ve öğrencileri Develi’ye ziyarette bulundu.

08 Eylül 2018 Cumartesi 07:39
Bu haber 287 kez okundu
CABBAR: DÜNYEV VAKFIMIZIN BİR EVİ DE DEVELİ’DİR
Haberici -->
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulan ve kısa adı DÜNYEV olan Dünya Yetimler Vakfı gönüllüleri ve öğrencileri Develi’ye ziyarette bulundu.

Dünyadaki yetimlerin eğitiminin üstlenilmesi olarak belirlenen vakfın belediye, vakıf, dernek, STK başkanları, akademisyenler, milletvekilleri, işadamları, yazarlar, mütefekkirler, mülki amirler ile gerçek ve tüzel kişilerden oluşan çok geniş ve güçlü bir mütevelli heyeti bulunuyor.

Apartman tipi evlerde 5’er kişilik gruplar halinde yaşayan yetim çocukların başında ise 3 kadın görev yapmakta. 160 evin bulunduğu İstanbul’dan gelen 5 ev grubu Erciyes kampının ardından Develi ilçesinde tarihi yerlerini ziyaret etti.

Develi Belediyesi ekiplerinin mihmandarlığında Sultansazlığı Ova Çiftliği, Sivasitti Hatun Cami, Dev Ali Türbesi ve Elbiz’i gezerek bilgiler alan heyeti daha sonra makamında ağırlayan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, şunları söyledi;

“Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşvikleriyle kurulmuş ve gönle dokunur hizmetler üreten DÜNYEV vakfımızdan yavrularımızı ve misafirlerimizi ilçemizde ağırlamak bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Unutmasınlar ki Develimiz de onların bir evidir. Develi Belediyesi olarak üzerimize bir sorumluluk düşerse seve seve yapmaya hazırız. Vicdan sahibi herkesin bir elinin kendi çocuğunun, diğer elinin ise bir yetimin saçını okşaması gerekmektedir. Toplumda bu farkındalığı oluşturmak için kurulan vakfımız kurucu ve gönüllülerine bir kez daha teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

MESİRE ALANININ ÇEVRESİ DÜZENLENDİ

Çomaklı Mahallesinde yer alan Pınarbaşı mesire alanında yürütülen çevre düzenleme çalışmalarında sona gelindi.

Mesire alanı çevresine toplamda 4 bin metrekarelik kilit parke döşendiğini belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Kamelya ve çöp konteynırların da yerleştirdiği mesire alanımızın gerekli çevre temizliğini de yaparak ziyaretçilerin kullanımına hazır hale getirmiş bulunuyoruz. Erciyes’ten gelen buz gibi suyuyla Develimizin tercih edilen mesire alanına tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.

CABBAR’IN ANKARA’DAKİ ZİYARETLERİ

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Hasta ve Çalışan Hakları Daire Başkanı Avşar Aslan'ı ve Kayseri İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü olarak görev yaparken, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür'ü olarak atanan Özkan Kayacan'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

SAĞLIK BAKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanan Prof. Dr. Muhammet Güven'i ve Prof. Dr. Emine Alp Meşe’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Başkan Cabbar Sağlık Bakan Yardımcılarıyla birlikte Develi'deki sağlık hizmetleri ve Develi'de büyük bir hızla inşaatı devam eden 150 Yataklı Develi Devlet Hastanesi hakkında istişarelerde bulundu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV