21 Mayıs 2022 Cumartesi

ÇAMDALI SERBEST BIRAKILDI

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla yapılan El Kaide operasyonunda gözaltına alınan İHH Mülteci Birim Sorumlusu Recep Çamdalı serbest bırakıldı.

18 Ocak 2014 Cumartesi 10:23
Bu haber 2290 kez okundu
ÇAMDALI SERBEST BIRAKILDI
Haberici -->
Geçtiğimiz Salı Günü 6 ilde operasyon yapılmıştı. Operasyonun Kayseri ayağında Van’dan gelen emniyet güçleri, İHH Mülteci Birim Sorumlusu Recep Çamdalı’nın evinde arama yaptı. Evde yapılan aramada Çamdalı’nın bilgisayarına ve dokümanlarına el konuldu. Çamdalı, Van’a götürülürken, hakkında yakalama emri bulunan Ömer Faruk Aksebzeci, Umre’de olması nedeniyle gözaltına alınamamıştı. Van’da önceki gün sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen Çamdalı, serbest bırakıldı.

Serbest kalan Çamdalı, Kayseri havaalanında İHH üyeleri tarafından karşılandı. İHH’dan şu açıklama yapıldı:

“14/01/2014 Salı günü yönetim kurulu üyemiz; sayın Recep Çamdalı, Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından alınmıştı.

         Allaha sonsuz şükürler olsunki çok kısa bir sürede Yönetim Kurulu Üyemiz, sayın Recep Çamdalı’nın  yetimlerin yardımına koşmaktan, mültecilere imdat olmaktan, soğuktan donanlara sıcak bir kucak olmaktan başka, insan onur ve haysiyetine yakışmayan bir örgüt bağlantısı tespit edilememiştir.

         Bu vesile ile insanlık tarihinden beri, ‘’mutlak iyi olan Allah’ı’’ hatırlatan, iyilik ve insanlık hareketinin gönüllülerinin yapmakta olduğu bu faaliyetlerin, şeytan ve dostları tarafından her zaman karalamaya, engellenmeye ve yok edilmeye çalışıldığı bir kez daha görülmüştür.

         Şu husus hiç bir zaman unutulmamalıdır’ki, müminler fasıklardan aldıkları haberler doğrultusunda fikir sahibi olmamalıdırlar.

         Bu itibarla; dünya genelinde insani projeler üreten İHH İnsani Yardım Vakfının projelerine, Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği olarak destek vermemizi sağlayan, Kayseri’nin yardımsever güzide insanlarına teşekkür eder, bu desteklerinin artarak devam etmesini, bugün için bizlere emanet edilen bu yardımların istenilen yerlere layıkıyla ulaştırmayı yüce Allah’tan diler saygılar sunarız.”

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV