banner87
23 Mayıs 2019 Perşembe

CAMİDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Başkan Büyükkılıç çalışmaları inceledi

01 Aralık 2017 Cuma 07:00
Bu haber 462 kez okundu
CAMİDEKİ ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye tarafından aslına uygun onarımlarda bulunulan Çifteönü Camii ile Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tarihi mekanların onarılarak gelecek kuşaklara aktarılması ile Anadolu Kültür ve Sanat yapıların yaşatıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç,  bu neden ile başlatılan Çifteönü Camii ile Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidinde aslına uygun yenileme çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Melikgazi ilçesinde yer alan bir çok tarihi eserin dünya kültür varlıkları içerisinde yer aldığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Çifteönü Camii ile Gubaroğlu (Yumurtalı) Mescidinde sivil mimari örneğinde restorasyon çalışması hızla devam ediyor. Kış şartları girince mevcut yapıyı koruma amacıyla gerekli önlemleri aldık. Kayseri’de bu uygulama ilk kez Melikgazi Belediyesi ekibi tarafından hayata geçirildi. Böylece kış şartlarında da yapının iç restorasyonu hız kesmeden devam edecek. Melikgazi Belediyesi olarak geçmişimizi seviyor, geçmişimizle, tarihimizle övünüyoruz. Onlara layık olabilmek için Melikgazi Belediyesi olarak Kayserimizdeki tüm tarihi dokuyu ele alma niyetiyle yola çıktık ve hızla devam ediyoruz. İnşaat çalışması planlandığı gibi devam etmektedir. Bu yıl sonunda hizmete açacağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV