banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

ÇANAKKALE RUHUNU YERİNDE HİSSEDECEKLER

Kocasinan “Asım’ın nesli Çanakkale’de” projesini hayata geçirdi.

10 Mayıs 2018 Perşembe 07:20
Bu haber 322 kez okundu
ÇANAKKALE RUHUNU YERİNDE HİSSEDECEKLER
Haberici -->

Sosyal belediyecilikte Türkiye’ye örnek olan Kocasinan Belediyesi, öğrencilerin, tarih bilincini canlı tutmak, vatan ve millet şuurunu pekiştirmek adına “Asım’ın nesli Çanakkale’de” projesini hayata geçirdi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın okul ziyaretleri sırasında da gündeme gelen proje kapsamında Çanakkale’ye gidecek olan 300 öğrencinin ilk kafilesi yola çıktı.

Kocasinan Belediyesi, okullarında başarılı olan öğrencileri“Asım’ın nesli Çanakkale’de” projesi kapsamındaÇanakkale gezisi ile ödüllendirdi. İlk kafile için belediye hizmet binası önünde uğurlama töreni gerçekleştirildi, törende öğrencilerin ailelerinin de heyecanlı olması dikkat çekti. İstiklal destanının yazıldığı Çanakkale’ye gidecek olmanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, aileleri ile vedalaştıktan sonra yola çıktı.

Okul ziyaretleri sırasında da gündeme gelen proje hakkında açıklama yapan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak vatan sevgisi, millet ve bayrak bilincini geleceğin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize aktarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. ‘Geçmişini bilmeyen geleceğini bilemez’ anlayışıyla geleceğimizi daha emin adımlarla kurmak için geçmişimizi her zaman bilmeli ve hatırlamalıyız. Bu kapsamda bir farkındalık oluşturarak gençlerimize tarih bilincini kazandırmak ve vatan sevgisini artırmak için ecdadımızın göstermiş olduğu fedakarlıkları ‘Asım’ın nesli Çanakkale’ projesiyle yaşatmak istedik. Proje kapsamında geleceğimizin teminatı çocuklarımız, atalarının tarih yazdığı topraklarda yedi düvele karşı verdiği mücadelenin hangi zor şartlarda olduğunu öğrenecekler. Destanlarımızın ve tarihimizin, gelecek kuşaklara aktarılmasında böyle çalışmaların önemli olduğuna inanıyoruz.  Ayrıca projenin öğrenciler arasında faydalı bir yarışa dönüşerek, başarı oranının yükselmesine katkı sağlayacak. Bir kez daha dile getiriyorum ki; vatanını, milletini ve kutsal değerlerini korumak için savaşan ve bu uğurda canını veren aziz şehitlerimiz asla unutulmayacak.  Bu vesileyle şehitlerimize şükranlarımızı, minnetlerimizi sunuyoruz. Gazilerimize sağlıklı, sıhhatli hayırlı ömürler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Öğrenciler ise böyle anlamlı ve güzel bir projeyi hayata geçirdiği için Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV