banner153
14 Kasım 2019 Perşembe

ÇEKİRDEK SATAN ÇOCUK BAŞKANI UYARDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sultan Sazlığı Milli Park alanında incelemelerde bulundu. Başkan, burada çekirdek satan çocukla sohbet etti. Çocuk, Başkan Büyükkılıç’ı çekirdek satarken az koymasından dolayı uyardı.

10 Ağustos 2019 Cumartesi 00:34
Bu haber 379 kez okundu
ÇEKİRDEK SATAN ÇOCUK BAŞKANI UYARDI
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Sultan Sazlığı Milli Park alanında incelemelerde bulundu. Başkan, burada çekirdek satan çocukla sohbet etti. Çocuk, Başkan Büyükkılıç’ı çekirdek satarken az koymasından dolayı uyardı.

Başkan Memduh Büyükkılıç, ilçe çıkarmalarına devam ediyor. Belediye ekibiyle birlikte ilçelerde incelemelerde bulunarak, burada yapılan çalışmaları ve hayata geçirilmesi düşünülen projelerle ilgili değerlendirmede bulunuyor. Yeşilhisar ilçesine de giden Başkan Büyükkılıç, ilçe belediye başkanı ve ekibiyle birlikte yaptığı incemeler hakkında bilgi paylaştı. Başkan Büyükkılıç, şu açıklamayı yaptı;

“Sultan Sazlığı incelemelerimiz sırasında yurt içi ve dışından burayı ziyarete gelen misafirlerimizle de sohbet ettik. Onlara Kayseri’nin doğal güzelliklerini anlattık. Fakat asıl anlatmamız gereken şey insanımızın güzelliği. Sultan Sazlığı’nda Kayseri’mizin deyimiyle şemşamer satan yavrumuz İbrahim Atasoy’ın uyanık esnaf misali çekirdek doldururken, az koyduk diye bizi uyarmasını, dürüstlüğünü ve saflığını görünce geleceğe olan güvenimiz çok daha artıyor. Rabbim İbrahim’e ve geleceğimizin teminatı tüm yavrularımıza hayırlı bir gelecek nasip etsin inşallah.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin önemli değerlerinin daha fazla tanıtılması ve turizmden daha büyük pay alınması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kayseri’nin değerlerini ziyaret ederek yapılması gerekenleri yerinde gören Başkan Büyükkılıç, Sultansazlığı, Yeşilhisar İçmeceleri ve Soğanlı’yı ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin değerlerinin tüm dünyadaki insanların istifadesine sunulması için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın Sultansazlığı, İçmeceler ve Soğanlı’yı kapsayan incelemeleri akşam saatlerinde başladı ve gece yarısında sona erdi. Başkan Büyükkılıç, incelemelerine Sultansazlığı ile başladı. Başkan Büyükkılıç’a Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları da eşlik etti. Sultansazlığı’na gelen vatandaşlarla görüştü.

TABİAT HARİKASI

301 kuş türü ile sadece ülkemizin değil dünyanın önemli sulak alanlarından birisi olan Sultansazlığı’nı ziyaretinde kuş müzesini gezen, ziyaretçilerle görüşen Başkan Büyükkılıç, ziyaretçiler arasında bulunan ve fotoğraf çektirmek için Sultansazlığı’na gelen gelin ve damatla da bir süre sohbet etti. Sazlık alanı da gezerek bölgeyle ilgili bilgiler alan Başkan Memduh Büyükkılıç, kuş gözlem kulesine de çıkarak bir süre Sultansazlığı’nın eşsiz güzelliğini izledi.

BURASI AYRI BİR DÜNYA

Burada yaptığı açıklamada Sultansazlığı’na gelenlerin kendilerini ayrı bir dünyada hissettiğini vurgulayan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Sultansazlığı’nın hak ettiği yere ulaşması ve tanıtımı için Büyükşehir Belediyesi olarak gayret ediyoruz. Bu bölgemizin Sultansazlığı, Soğanlı ve balon turizmi ile daha etkin olmasını amaçlıyoruz. Sultansazlığı’na yılda 200 bin ziyaretçi geliyor. Bu rakam çok az. Burası milyonların gelmesini hak eden bir yer. Ziyaretçi sayısını artırmak için çalışacağız” dedi. Sultansazlığı’nın tüm güzelliklerinin yanında eşsiz bir Erciyes manzarasına da sahip olduğunu ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Kayserililer başta olmak üzere tüm Türkiye’yi bu güzel doğa harikası, Allah vergisi yere davet ediyorum. Sultansazlığı’nı uluslararası boyuta taşıma yönünde de gayret göstereceğiz” diye konuştu.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV