banner87
22 Şubat 2019 Cuma

ÇELİK GELİNİ VE YEĞENİNİN DİPLOMALARINI VERDİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi mezuniyet töreni kapsamında 8 bölümden 500 öğrenci mezun oldu.

27 Haziran 2018 Çarşamba 04:47
Bu haber 691 kez okundu
ÇELİK GELİNİ VE YEĞENİNİN DİPLOMALARINI VERDİ
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eğitim Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi mezuniyet töreni kapsamında 8 bölümden 500 öğrenci mezun oldu. Bütün öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, gelini ve yeğeninin diplomalarını verdi.

Süleyman Demirel Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahin ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Şahin, mezuniyet törenin açılışında yaptığı konuşmada, mezun öğrencileri tebrik etti.Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ise konuşmasında, “Bugün burada öğrencilerimiz Türkiye’nin 10 araştırma üniversitesinden biri olan Erciyes Üniversitesi’nin gözde fakültelerinden Eğitim Fakültesinden mezun oluyorlar. Donanımlı bir şekilde yetişerek başarılı bir şekilde mezun oluyorlar. Bizler, vatanına, milletine saygılı ve yararlı birer evlat olarak yetiştirilen öğrencilerimizin, ülkelerine en iyi şekilde hizmet edeceğine inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında Erciyes Üniversitesi’nin Türkiye’deki sayılı üniversitelerden birisi olduğunu vurguladı.Başkan Çelik, “Bu yıl Erciyes Üniversitemizden ve ülkemizdeki 200’e yakın üniversiteden farklı meslek dallarında binlerce gencimiz mezun oldu. Bu anlamda şunu ifade etmeliyim. Bir okul bir insanın mesleğinin adını belirler. O mesleğin içini doldurmak, fark yaratır hale getirmek tamamen sizin elinizde. Sürekli kendiniz geliştireceksiniz, yenileyeceksiniz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından fakülte birincisi mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Başkan Mustafa Çelik, sosyal medya üzerinden de mezuniyet sevincini paylaşarak, törende gelini ve yeğeninin diplomalarını aldığı belirtti.

Mezun öğrencilere diplomalarının verilmesi ve hep birlikte keplerin havaya fırlatılmasının ardından tören sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV