banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

ÇELİK MHP SAFLARINDA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, meclis üyelerinin oturduğu bölüme geçti.

15 Mayıs 2018 Salı 07:20
Bu haber 574 kez okundu
ÇELİK MHP SAFLARINDA
Haberici -->

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan KASKİ Genel Kurulu yapıldığı sırada Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, meclis üyelerinin oturduğu bölüme geçti. Çelik, meclis salonunda MHP meclis üyelerinin oturduğu bölüme geçince, ‘Çelik MHP saflarında’, ‘Cumhur ittifakına uygun oldu’, ‘Tam Cumhur ittifakı oldu’ gibi espriler yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı Başkan Mustafa Çelik başkanlığında yapıldı. Milletvekili aday adaylığı için meclis üyeliğinden ve komisyondan istifa edenlerin yerine yeni üyelerin seçilmesiyle başlayan meclis toplantısında, gündemde bulunan 84 madde görüşüldü.

Tek tek görüşülen gündem maddelerinin bazıları oy çokluğu bazıları ise oy birliği ile meclisten geçti. Bazı maddelerin de komisyonlara havale edilmesiyle ilgili karar alındı.

Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı sonrasında ise, Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) genel kurulu yapıldı. Toplantıda kanunların belirlediği miktarda huzur hakları kabul edildi. Buna göre, kanunda belirtilen nüfusu 1 ile 2 milyon arasında olan kentlerde huzur hakkı olarak 231 TL olarak belirlendi.

KASKİ’nin faaliyetlerinin okunarak oylanması bölümüne geçildiği ise, Mustafa Çelik başkanlığı Avukat Mehmet Savruk’a bıraktı. Savruk, KASKİ ile ilgili toplantıda gündemde bulunan maddelerin okunmasını sağlayarak oyladı. Meclis üyeleri gündem maddelerini kabul ederek karara bağladı.

Bu sırada meclis üyelerinin bulunduğu bölüme geçen Başkan Mustafa Çelik, daha önce AK Partili meclis üyelerinin arasına oturuyordu. Bu kez ise, MHP’li meclis üyelerine ayrılan bölümde MHP’li üyelerin yanına oturdu. MHP’li meclis üyeleri Halit Demir ile Mustafa Akpınar, Başkan Çelik’in bu hamlesinde kendisine yardımcı oldu. MHP’li üyelerle sohbet eden Çelik’e AK Partili Meclis Üyelerinden esprili göndermeler oldu.

AK Partililer, başkanın kendi yanlarına oturmaması üzerine, ‘Çelik MHP saflarında’, ‘Cumhur ittifakına uygun oldu’, ‘Tam Cumhur ittifakı oldu’ şeklinde ifadeler kullandı. Maddelerin karara bağlanmasıyla KASKİ toplantısı da sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV