banner87
26 Mart 2019 Salı

ÇERKEZ EZGİLERİ YANKILANACAK

Kayseri Dostluk Kulübü'nün 15. yıl etkinlikleri 27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

24 Temmuz 2018 Salı 07:38
Bu haber 323 kez okundu
ÇERKEZ EZGİLERİ YANKILANACAK
Haberici -->
Kayseri Dostluk Kulübü'nün 15. yıl etkinlikleri 27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Etkinlikler kapsamında Çerkes Müziği'nin önemli değerlerinden biri olan Bzerabze Gup müzik grubu iki konser verecektir. Konserler, Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi ile Karatay Kervansaray’ında düzenlenecek.

Kafkasya'dan sanatçılarında katılacağı muhteşem bir organizasyon düzenlediklerini söyleyen Kayseri Dostluk Kulübü Başkanı Şirvan Azgıt, “Dostluk Kulübünün kuruluş amacı, üyeleri arasında var olan ticari ve sosyal ilişkileri güçlendirerek sürdürmektir. Dostluk Kulübü, üyelerinin birbirleriyle özellikle ticari ilişkilerini, bir kurumsal kültür içerisinde fayda ve değer üretecek süreçler olarak görür, bu ilişkileri, kurumsal bir iletişimi sürekli canlı tutarak destekler” dedi.

Başkan Şirvan Azgıt, “Bununla birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere destek olmakta, üye olmayan konukların da davet edildiği kimi sosyal etkinliklerle, kendi üyelerine yönelik olarak sosyal içerikli faaliyetler de yapmaktadır.Bu kapsamda, Kayseri Dostluk Kulübü'nün 15. yıl etkinlikleri 27-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Etkinlikler kapsamında Çerkes Müziği'nin önemli değerlerinden biri olan Bzerabze Gup müzik grubu iki konser verecektir. Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde müzik grubu Bzerabze Gup gösterisi ile başlayacak etkinlikler, tarihi Karatay Kervansarayı'nda verilecek yemekle devam edecektir” diye konuştu.

Etkinlik kapsamında ilk konser 27 Temmuz Cuma günü Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde saat 19.00'da başlayacak.

İkinci konser ise yemekli olacak ve Karatay Kervansarayı'nda düzenlenecek. Kayseri'ye 45 kilometre uzaklıktaki 778 yaşındaki tarihi kervansaray bu kez tarihi Çerkes ezgileri ile yankılanacak.

Her iki etkinliğe tüm halkın davetli olduğunu dile getiren Kayseri Dostluk Kulübü Başkanı Şirvan Azgıt, ''Halkımızın Çerkes ezgilerini daha yakından tanıması, Çerkes kültürünün daha geniş kitlelere tanıtılması açısından Bzerabze Gup müzik grubu önemli çalışmalar yapmıştır,  bizde 15. yılımızı böyle bir etkinlikle kutlamak istedik. Tüm halkımızı etkinliklerimize bekliyoruz'' dedi.

Öte yandan, Bzerabze Gup müzik grubu sosyal medya hesabında yayınladığı videoda Çerkes Kültürü'nde önemli bir yeri olan ''Kayseri İstasyonu'' adlı şarkıyı seslendirerek tüm Kayseri halkını etkinliklere davet etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV