banner167
banner182
01 Aralık 2021 Çarşamba

ÇERKEZLER ‘MUSTAFA YALÇIN’ DEDİ

Cumhur ittifakı AK Parti Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın, Birleşik Kafkasya Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Çerkeslerden Yalçın’a tam destek geldi.

20 Mart 2019 Çarşamba 10:10
Bu haber 600 kez okundu
ÇERKEZLER ‘MUSTAFA YALÇIN’ DEDİ
Haberici -->
Cumhur ittifakı AK Parti Talas Belediye Başkan adayı Mustafa Yalçın, Birleşik Kafkasya Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Çerkeslerden Yalçın’a tam destek geldi.

Mevlana Mahallesi Tepe Düğün salonunda Çerkez vatandaşlarla kucaklaşan Yalçın önce sorunları dinledi sonrasında çözüm önerilerini anlattı.Programa, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç, Milletvekili Taner Yıldız çok sayıda vatandaş katıldı.

Desteklerinden dolayı Çerkezlere teşekkür eden Mustafa Yalçın, “Allah öncelikle devletimize zeval vermesin.Bu seçimlerin devletimiz için faydası büyük. Bu ittifakı kuran ülke için kaygı çeken büyüklerimize teşekkür ediyorum. Sizin burada bizi kucaklamanız, bu oluşuma katkı verdiğinizi gösteriyor. Allah bizleri sizden ayırmasın. Bugün olduğu gibi yarın da Talas’ımız için birlikte karar alıp, birlikte yol kat edeceğiz” dedi.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Çerkezlerin vatanseverliğine vurgu yaparak, “Bu ittifak birilerini başkan seçme için değil, olayı bu kadar sığ görürsek yanılırız. Bunun için de birliğimizin bereket olduğunu bileceğiz” diye konuştu.Mustafa Yalçın’ın 2 yılda Van’a yaptığı hizmetlerin önemine vurguyapan Taner Yıldız ise, “Birçok insanımızın göremediği Van’da, zor şartlarda ve bütün risklere rağmen gitti ve vatan toprağımızdır diyerek, görevini yaptı. HDP, CHP ve İYİ Parti ittifakı HDP eş başkanı tarafından ilan edildi. ‘Eğer benim oylarımla seçilecekseniz benim dediğimi yapacaksınız’ dedi. Cumhur ittifakı Türkiye’nin birliği ve bütünlüğü için karar verilen bir ittifaktır” ifadelerini kullandı.

Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı Cemil Görücü ise, “Necip toplum olan Çerkezlere bu yüce vatan kucak açtığı tarihten bu güne kadar,saygıları, sadakatli, ve çalışkanlıkları Çerkezlerin necip bir toplum olduğunu göstermiştir.Tek millet, tek vatan, tek devlet ve tek bayrak bu toplumun kırmızı çizgileridir. Kayseri’de 85,Talas’ta ise, 20 bin Çerkez vatandaşımız yaşıyor” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV