banner87
23 Mayıs 2019 Perşembe

CHP İL BAŞKANLIĞINA SALDIRI

CHP Kayseri İl Başkanlığına saldırı; Binanın zemin kattaki Atatürk, Türk Bayrağı ve Kemal Kılıçdaroğlu posterleri indirildi, elektronik eşyalar yere atıldı

03 Aralık 2018 Pazartesi 11:19
Bu haber 402 kez okundu
CHP İL BAŞKANLIĞINA SALDIRI
Haberici -->

CHP Kayseri İl Başkanlığı’nın Sahabiye mahallesinde bulunan 3 katlı binanın zemin katına saldırı gerçekleştirildi. Binanın zemin kat penceresinin camları taşlarla kırılmak suretiyle içeri girildi. İçerden eşya çalınmadığı ama bütün eşyaların kullanılmaz hale getirildiği belirtildi.

CHP İl Başkanı Ümit Özer, parti binalarının zemin katına camı kırılmak suretiyle girildiği ve saldırı gerçekleştirildiğini söyledi. İl Başkanı Özer, saat 21.00 civarında binaya ait güvenlik kameralarının donduğunu ve bu saatten sonra yapılan saldırı ile ilgili olarak kayıt bulunmadığını belirtti.
Başkan Özer, cam kırılmak suretiyle içeri girildiğini ve zemin katta Atatürk, Türk Bayrağı ile Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun çerçeveli olarak asılı bulunan posterlerinin indirilerek yere atıldığını, elektronik bütün eşyaların yere atılmak suretiyle kırıldığını, mobilyaya da zarar verildiğini belirtti.

Özer, içerden şuan için bir eşyanın çalınmadığını belirterek, yapılan saldırıda ne amaçlandığını bilmediklerini ve emniyet güçlerinin bu olayı aydınlatacaklarına inandıklarını söyledi. Özer, geçmişteki saldırılarda olduğu gibi bu olayın faili meçhul kalmamasını istedi.

İl Başkanı, polisin, çevre binalardaki güvenlik kameralarını incelemeye aldığını ve buradan bir sonuç çıkacağını ümit ettiklerini belirtti.

CHP İl Başkanlığının bulunduğu binaya yakın bölgede birkaç sokak ötede MHP ve AK Parti İl Başkanlığı binaları bulunuyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV