banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

CHP’Lİ ARIK: BİZİM İTTİFAKIMIZ MİLLETLE

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 2019 yılındaki yapılacak seçimi çok önemsediklerini belirtti

12 Nisan 2018 Perşembe 07:29
Bu haber 417 kez okundu
CHP’Lİ ARIK: BİZİM İTTİFAKIMIZ MİLLETLE
Haberici -->
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 2019 yılındaki yapılacak seçimi önemsediklerini belirterek, bütün partililerin alanlarda seçim çalışması yaptığını belirtti. Arık, partilerinin ittfakı ile ilgili olarak da, “Bizim ittifakımız Atatürk ile. Bizim ittifakımız bu milletle. Bizim ittifakımız demokrasiden yana kim tavır alıyorsa onunladır” dedi.

CHP Milletvekili Çetin Arık, partisinin İstanbul Milletvekili Selina Doğan, CHP Parti Meclis Üyesi Ayça Taşkent ve İl Başkanı Ümit Özer’in katılımıyla parti binasında basın toplantısı yaptı. İlçe gezi programları öncesinde açıklama yapan milletvekilleri, ülke gündemine ilişkin görüşlerini aktardılar.

Açıklamasına, “Ülke olarak çok kritik günlerden geçiyoruz” diyerek başlayan CHP’li Arık, şunları söyledi;

“Öyle siyasi bir parti var ki; kendi menfaatlerini ülkenin menfaatlerinin üzerin de görüyor. İktidarda kalmak için her yolu deniyor. Tek hedefi var iktidarda kalmak. Koltuğu hiçbir şekilde bırakmamak. Günün şartları kiminle ittifak kurmak gerekiyorsa onunla ittifak kuruyor. İktidarda kalmak için PKK ile ittifak kurmak gerekiyorsa, PKK ile ittifak kuruyor. FETÖ ile ittifak kurmak gerekiyorsa FETÖ ile kuruyor. Şimdi yine iktidarda kalmak için ittifak peşinde. Bu sefer kaderin cilvesine bakın ki; kendisini milliyetçi olarak tanımlayan parti ile ittifak peşinde. Şunu burada peşinen söylemek istiyorum. Bu ittifak yerli milli ve cumhur ittifakı değildir. Bu ittifak koltuk ittifakı şer ittifakıdır. Bu ittifak şeytan ittifakıdır. Bunu söyleyen sayın Bahçeli’dir. Sayın Bahçeli bunlar şeytanla bile ittifak yapabilir demiştir. İki siyasi parti var. Biri yüzde 50’i yakalama diğeri de barajı geçebilme adına birbirine can simidi gibi sarılmış iki partidir. Bunun adı koltuk ittifakıdır. Böyle tanımlıyoruz.”

Milletvekili Arık, siyasi iktidarın ne söylediyse şimdiye kadar tam tersini yaptığını anlatarak, “İnsan hakkı dedi insan hakkını en çok kendileri ihlal ettiler. Kumpas davaları başta olmak üzere insanları zindanlarda çürüttüler hayatlarına mal ettiler. Hazreti Ömer’in adaleti dediler. Nalınca keseri gibi kendilerine yonttular. Fırat’ın kenarındaki koyun dediler koyunu kendileri yediler. Kul yetim hakkı dediler. Yetimin hakkını yandaşlarına peşkeş çektiler” dedi.

Özelleşen şeker fabrikaları ile ilgili de konuşan Arık, “Daha iki gün önce bu milletin alın teri ile kurulan Kırşehir Şeker Fabrikası ile örnek vermek isterim. Kırşehir Şeker Fabrikasını satın alan firma Ankara’da kuruldu. Genel müdürünün Kayseri’de olduğu, Talas ilçesinde yaşadığı söyleniyor. Bu şirket 300 bin liralık şirket ve ticari faaliyeti yok. Ama gelin görün ki 325 milyon liraya Kırşehir Şeker Fabrikasını satın aldı. Ticari faaliyeti olmayan bu şirket parayı nereden buldu. Bunun arkasında kim var diye sorduk. Bugün görüyoruz garibin gurebanın hakkını kendi yandaşlarına peşkeş çekiyorlar. Bunlar hayırsız evlat gibidir. Dededen atadan ne varsa satıyorlar. Bunlar her şeyi satıyorlar. Toprakları fabrikaları satıyorlar. İşte sularımızı satıyorlar. Kime satacaklarını göreceksiniz. İsrail firmasına sularımızın satıldığını göreceksiniz. Yerel seçimleri ve 2019’daki bütün seçimleri önemsiyoruz ve alanlardayız. Koşuşturuyoruz” diye konuştu.

“Biz şunu söylüyoruz” diyen Arık, “2019 seçimleri Lozan ile Sevr’in seçimi olacak. Bilim ile hurafenin seçimi olacak. Tek adamla demokrasinin seçimi olacaktır. Mutlaka demokrasi kazanacaktır. Bizim ittifakımız Atatürk ile. Bizim ittifakımız bu milletle. Bizim ittifakımız demokrasiden yana kim tavır alıyorsa onunladır” diye konuştu.

Daha sonra diğer katılımcılarda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundular.

 

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV