banner87
23 Nisan 2019 Salı

CHP’Lİ KESKİN’İN İSYANI

CHP’nin önceki dönem Kayseri il başkanı Feyzullah Keskin, il yönetimine tepki göstererek, parti yönetimini kınadığını açıkladı.

10 Eylül 2018 Pazartesi 07:31
Bu haber 303 kez okundu
CHP’Lİ KESKİN’İN İSYANI
Haberici -->

CHP’nin önceki dönem il başkanı Feyzullah Keskin, il yönetimine tepki göstererek, parti yönetimini kınadığını açıkladı. Keskin, bugüne kadar yapılanlara sessiz kaldığını ifade ederek, “Bakalım beni disipline çağıracaklar mı?” diye sordu.

CHP’nin eski il başkanlarından Feyzullah Keskin, sosyal medyadaki kişisel hesabından partisinin il yönetimine tepki göstererek kınadığını açıkladı. Yapılanlara parti disiplini adına hep sissiz kaldığını anlatan Keskin, CHP’nin kuruluş yıldönümü etkinliklerine davet edilmediğini dile getirerek, “Partimin kuruluş yıldönümün de bile ayrımcılık yapılarak bir önceki il başkanı olarak davet edilmememden dolayı il yönetimini kınıyorum” ifadelerine yer verdi.

CHP’li siyasetçi Feyzullah Keskin, sosyal medyadan yaptığı açıklamada il yönetimini hedef alarak yaptıkları yanlışları anlattı. Keskin, paylaşımında, şu ifadelere yer verdi;

“Görevi bıraktığım tarihten bugüne kadar siyaset ile ilgili ne sanal alemde ne bürolarda ne de parti toplantılarında tek kelime konuşmadım ve yazmadım. Büro siyasetine karşı çıktığımdan, başkanlığı bıraktıktan sonra büro dahi açmadım. Sanal alemde siyaset yapma yerine parti organlarında tartışmayı uygun gördüğüm için tek paylaşım ve yorum yapmadım. Yeni göreve gelen arkadaşların zamana ihtiyaçları olacağı düşüncesi ile şahsıma yapılan nezaketsizliklere ve haksızlıklara rağmen toplantılarda ve danışma kurullarında konuşmadım. Ve bu kararımda da devam etme düşüncesindeydim. Ama son yapılanlar karşısında susmayı başkanlık yapmış birisi olarak hazmedemedim. Parti disiplinine uyulmasını daima savundum ve savunmaya devam edeceğim. Ama disiplin adı altında kin ve hırs duyguları ile intikama dönüştürmek karşısında susmak partime ihanet olacak kadar önemsedim. Kibir, hırs ve kin duyguları ile kendilerine verilen SÜRELİ yetkileri '' ben ne istersem yaparım'' edaları ile kimse kullanamaz. Ve bu düşünce ile hareket edenlere çanak tutarcasına yağcılık yarışına girenler bunun sorumluluğunu taşırlar. Kimsenin kimseye hakaret etme hakkı olamaz. Siyasette eleştirinin dozu bazen kaçabilir ama yöneticilere düşen bunu tolere etmektir. Bunu insan psikolojisini bilenler tarafından nasıl olacağı bilinir ama kendi psikolojik sistemi bozuk olanlar bilemez. Bir süredir bazı partililer (üzülerek ifade edeyim ki birilerin talimatı ile yapılıyor söylentilerinin olduğu) disipline veriliyor. Takdir yönetimindir diyerek sustum. Ama son yapılanlar karşısında dayanamadım. İl başkanlığı yapmış, ilçe başkanlığı yapmış, görevde olan ilçe başkanını, birlikte çalıştığı il yöneticisini, partiye gençliklerini vermiş, partililiğinden ve emekçiliğinden hiç kimsenin şüphesi olmayan, kavgadan ve ölümden kaçmamış bu emekçi partililerimize bu şekilde davranılmamalıydı. Çözüm farklı olmalıydı.”

Paylaşımın sonunda tepkisinin nedenini açıklayan Keskin, “Partimin kuruluş yıldönümün de bile ayrımcılık yapılarak bir önceki il başkanı olarak davet edilmememden dolayı il yönetimini kınıyorum. Gerçi düşünce, nezaketen de olsa il başkanlarını çağırmak yerine disipline çağırmak olunca şaşırmamak lazım. Bakalım beni de disipline çağıracaklar mı?” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV