banner87
23 Nisan 2019 Salı

CHP'Lİ ŞENER: DOLARDAKİ 1 KURUŞ ARTIŞIN MALİYETİ 4 MİLYAR LİRA

Kayseri programı kapsamında Kayseri Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret eden CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener burada açıklamalarda bulundu.

12 Eylül 2018 Çarşamba 16:33
Bu haber 430 kez okundu
CHP'Lİ ŞENER: DOLARDAKİ 1 KURUŞ ARTIŞIN MALİYETİ 4 MİLYAR LİRA
Haberici -->
CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, dolarda yaşanan artışın ülke ekonomisine nasıl etki oluşturduğunu anlatarak, örnek verdi. Şener, dolarda sadece 1 kuruş artışın yaşanmasının Türkiye'nin borçlarını 4 milyar 67 milyon lira artırdığına dikkat çekti.

Kayseri programı kapsamında Kayseri Gazeteciler Cemiyetini Ziyaret eden CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener burada açıklamalarda bulundu. Şener’in karşılaşan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, ziyaretten dolayı teşekkür ederek basın sektörünün sorunları ile ilgili 15 maddelik hazırlanan metni kendisine verdi. Basın sektörünün özellikle gazete kağıdında yaşanan artış ve diğer maliyetler nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığı ifade edildi.

Daha sonra açıklamalarda bulunan CHP Konya Milletvekili Şener, basın sektörünün ve gazetecilerin sorunlarını ifade ederek, ülke olarak ağır bir dönem yaşandığını ifade etti. Gazete kağıdının ithale dayalı olmasının büyük sorun teşkil ettiğini aktaran Şener, “Sektörde maliyetler yukarı doğru çekince bunu finanse etme durumu var. Bu da meslek açısından en önemli sorunlardan biri olduğunu biliyoruz. Gazetecilikle ilgili değil, ülkemizdeki ekonomik durumu, her sektöre zorluklar getirdiğini görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu konuda kriz masası oluşturduk ve şehirlerimizde sivil toplum kuruluşları ile buluşarak onları dinleyip, sektörlerin sorunlarının çözümü ve ülkenin ekonomik açısından geleceği ile ilgili konularda oluşacak bilgiyi iktidar partisine ileteceğiz” dedi.

CHP’li Şener, konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Yaşadığımız bu dönem öyle geçiştirilecek dönem değil. Döviz çıktı, benim dövizim yok diyebileceğimiz bir şey de değildir. Bu bütün gelir gruplarını etkileyecek süreçtir. Fiyat artışlarına yol açacak, borçluluk nedeniyle birçok girişimci işini sürdüremeyecektir. İflasları izleyeceğiz, işsizlik en büyük rakamları görecek. Bunları üst üste görünce ekonominin de küçüleceğini hep birlikte göreceğiz. Ekonominin küçülmesiyle bütçe açık verecektir. Çünkü bütçeler kamunun vergi gelirleriyle oluşmaktadır. Vergi gelirleri yaşanacak sıkıntılar nedeniyle azacak ve bütçe açıkları ortaya çıkacaktır. İstemiyoruz ve yaşanmaması içinde parti olarak şuan verdiğimiz mücadele, insanlarımızı intiharlara sürükleyecek sıkıntıları engellemektir. Allah korusun tedbir alınmazsa her gün intihar haberleri duyacağız.”

HİÇ KAVGA ETMEDİK

"Sayın Cumhurbaşkanı ile 5 yıl birlikte çalıştık. Bu süreçte kendisiyle hiç kavga etmedik. Aramızda kötü bir şey hiç geçmedi. Bana hep güzel üslup kullanmıştır. Ben geldiğimde dolar 1 lira 60 kuruştu. Görevi bıraktığımda 1 lira 10 kuruştu. 1 lira 10 kuruş olarak bıraktığım dolar, 10 yıl sonra şu an 6 lira 40 kuruş oldu. Asıl sorun, ekonominin yönetiminde. Bu açıdan liyakata önem verilmelidir. Ekonomi düzgün yürütülürse 6 ayda her şey düzelir. Eğer yönetilmezse 3 yıl içinde herkes kavrulur. 3- 5 sene Türkiye bu sıkıntıyı çeker ve herkes yanar. Memleketi sevmek, eleştiri yapmaktan çekinmemeyi gerektirir. Memleketin bu badireden kurutulması için hangi adımlar varsa o adımları atarız.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV