banner153
banner159
06 Temmuz 2020 Pazartesi

ÇİFTÇİLER İFTARDA BULUŞTU

Kayseri Şeker tarafından geleneksel olarak yapılmaya devam eden Çiftçilerle birlikte yapılan toplu iftar programına Kayseri Merkez ve Bünyan Bölge çiftçilerinden bin 500 çiftçi katıldı.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 09:38
Bu haber 305 kez okundu
ÇİFTÇİLER İFTARDA BULUŞTU
Haberici -->
Kayseri Şeker tarafından geleneksel olarak yapılmaya devam eden Çiftçilerle birlikte yapılan toplu iftar programına Kayseri Merkez ve Bünyan Bölge çiftçilerinden bin 500 çiftçi katıldı.

Kayseri Merkez ve Bünyan Bölge çiftçilerini bir araya getiren   Şeker sofrasına, Kayseri Milletvekillerinden Mustafa Elitaş ve Taner Yıldız, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay,Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü, Genel Müdür yardımcıları, Şeker-İş Sendikası Başkanı İbrahim Dayı da katıldılar.

Kayseri Milletvekillerinden Mustafa Elitaş şeker sofrasında yaptığı konuşmada; şu anda tarımsal ürünler arasında en iyi kazanan ürün şeker pancarı haline geldiğini belirtti ve  Şeker Pancarı tarımı yanında alternatif ürünlerden Lavanta ekiminin önemine dikkat çekti.

Kayseri Milletvekillerinden Taner Yıldız da konuşmasında, “Şeker Pancarı ekicisi çiftçilerimiz yanısıra, Kayserimizin ve Ülkemizdeki ekonomisine katkılarıyla öne çıkan Kayseri Şeker Fabrikamızın değerli yöneticileri ile iftar sofrasında bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sanayisi ile tarımı ile gelişen Türkiye’yi hep birlikte imar etmeliyiz” dedi.

İftar programında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, “Ülkemizde Çiftçilerimizin işlerini başarılı şekilde sürdürebilmesi için Kayseri Şeker gibi kuruluşlara ihtiyaç bulunmaktadır. Biz de elimizden geldiği kadar çiftçimize her türlü imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Biz Kayseri Şeker olarak Türkiye’deki emsallerimizden farklı uygulamalar yapıyoruz. Biz pancar taban fiyatı konusunda ödemeler konusunda, çiftçimizin ihtiyacı olan tarımsal malzemeleri temin konusunda elimizden gelen her türlü imkanı çiftçimize seferber etmek suretiyle önemli bir katkı sağladığımızı ve hizmet sunduğumuzu düşünüyoruz. Sizler de bunu fark ve takdir ediyorsunuz.Bizim en çok arzu ettiğimiz en önemli konulardan birisi Kayseri Şeker’in Sermaye piyasası kuruluna tabi olup halka açık şirket statüsü kazanmasıydı. Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş’ın katkılarıyla bu da Kanunla çıktı ve yürürlüğe girdi. Emeği geçen katkısı olanlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV