banner167
banner182
19 Haziran 2021 Cumartesi

ÇİFTÇİLERE MAKİNE DESTEĞİ

Meclis kararı alındı

05 Temmuz 2017 Çarşamba 09:49
Bu haber 807 kez okundu
 ÇİFTÇİLERE MAKİNE DESTEĞİ
Haberici -->

Bünyan Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısında bölge çiftçisinin kullanması için 3 adet ilaçlama makinesi alarak Bünyan Ziraat Odasına tahsis teme kararı aldı.

Bünyan Belediye Meclisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20. maddesine istinaden, 2017 Temmuz ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis salonunda Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu başkanlığında yapılan toplantıda biri ek olmak üzere 5 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

AK Parti grubu tarafından meclise sunulan ek gündem maddesi ile ilçe çiftçileri için oldukça önem arz eden 3 adet ilaçlama makinesinin Bünyan Belediyesi tarafından alınarak Ziraat odasına tahsis edilmesine oy birliği ile karar verildi. Alınan karar ile Bünyan Belediyesi 2 adet tarla tipi asansörlü 16 metre ilaçlama makinesi ve 1 adet tarla tipi fanlı süne ilaçlama makinesi alacak.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu;” İlçemiz Ziraat Odası ve çiftçilerimizden gelen talepler üzerine bizde kollarımızı sıvadık. Bünyan her şeyden önce bir tarım ve hayvancılık kenti. Bizim görevimiz istihdam ve üretim kapasitesini artırma adına her türlü tarım ve hayvancılık potansiyelini ortaya koymak, geliştirmek ve değerlendirmektir. Gerek devlet yatırımlarının ilçemize kazandırılması ile gerekse hazırladığımız Avrupa Birliği projeleri ile ilçemizde tarım ve çiftçiliğe katkıda bulunuyoruz. Biz Bünyan Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın her zaman en iyisine layık olduğunu düşünüyor ve en iyisine sahip olması için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Bünyan Belediyesi şimdiye kadar her zaman çiftçimizin üreticimizin yanında olduğu gibi, bundan sonra da yanında olmaya devam edecektir. Meclisimizin aldığı karar ile bizden talep edilen makineleri en yakın zamanda çiftçilerimize hediye edeceğiz. Tüm Meclis üyelerime hassasiyetleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV