banner203
06 Şubat 2023 Pazartesi

ÇİFTÇİLERİMİZ BORÇ BATAĞINDA VE ZOR DURUMDA

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Çiftçilerimiz borç batağında ve zor durumda” açıklaması yaptı. “Çiftçilerimizin traktörlerine bile haciz işlemi uygulanmıştır” diyen Ataş, AKP iktidarına faizsiz yapılandırma ve haciz işlemlerinin durdurulması çağrısı yaptı.

14 Şubat 2021 Pazar 14:41
Bu haber 446 kez okundu
ÇİFTÇİLERİMİZ BORÇ BATAĞINDA VE ZOR DURUMDA
Haberici -->

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Çiftçilerimiz borç batağında ve zor durumda” açıklaması yaptı. “Çiftçilerimizin traktörlerine bile haciz işlemi uygulanmıştır”  diyen Ataş, AKP iktidarına faizsiz yapılandırma ve haciz işlemlerinin durdurulması çağrısı yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşın sesi olmaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, bu kez de çiftçilerin sıkıntılarını gündeme taşıdı. Ataş, Ziraat Odaları’ndan gelen raporlara dikkat çekerek, çiftçilerin de toplumun diğer kesimleri gibi zor günler geçirdiğini ifade etti. Ataş, “Kayseri’deki ziraat odalarından gelen raporlar da göstermektedir ki çiftçilerimiz borç batağında ve zor durumdadır. Döviz kurunun düşmesine rağmen gübreye, tohuma ve ilaca hâlen zamlar gelmekte, elektrik ve su faturaları sürekli yükselmektedir. Gelen bu zamlar zaten zarar eden çiftçilerimizin üretim maliyetlerini daha da artırmaktadır” diye konuştu.

ÇİFTÇİLER BORÇLARINI ÖDEYEMEZ DURUMDA

“Pandemi döneminde bile iktidardan yeterli desteği alamayan çiftçilerimiz, borçlarını ödeyemez duruma gelmiş, birçok çiftçinin traktörüne bile haciz işlemi uygulanmıştır” diyen Milletvekili Dursun Ataş, “Kullandıkları telefon bile çok görülen çiftçilerimizi üretimde tutmak ve rahatlatmak için çiftçilerimizin Tarım Kredi Kooperatiflerine, Ziraat Bankasına ve özel bankalara olan borçları faizsiz olarak uzun vadeli yapılandırılmalı, uygulanan haciz işlemleri bir an önce durdurulmalıdır” dedi.

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV