banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

“ÇİFTÇİMİZ DAHA DA GÜÇLENMELİ”

Başkan Akay, çiftçiye hitaben konuşma yaptı

18 Haziran 2017 Pazar 14:13
Bu haber 1164 kez okundu
“ÇİFTÇİMİZ DAHA DA GÜÇLENMELİ”
Haberici -->

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker’in Türkiye'nin en iyi, en itibarlı kuruluşlardan birisi haline geldiğine dikkat çekerek, “Hedefimiz çiftçiyi daha güçlendirmek, yapılacak yatırımlarla istihdama katkı sağlamaktır” dedi.

Kayseri Şeker tarafından organize edilen Şeker Sofrası Boğazlıyan'da kuruldu. Yöneticilerin çiftçiler ve aileleri ile birlikte bir araya geldiği iftar sofrasına iki bin kişi katıldı.

İftar sofrasında Başkan Akay, Boğazlıyan ve fabrikalara bağlı çiftçilerin refaha ermesi, gelirlerinin artması noktasında gece gündüz demeden çalıştıklarını ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Boğazlıyan Şeker iftar  sofrasına, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Boğazlıyan Cumhuriyet Savcı ve Hakimleri, Sarıkaya Cumhuriyet Savcısı, İlçe Müftüsü Mehmet Güler, Boğazlıyan Belediye Başkan Yardımcıları, Ahmet Deniz ve İbrahim Beyaz, AK Parti Boğazlıyan Teşkilat Başkanı Osman Düğünci, MHP Boğazlıyan İlçe Başkanı İbrahim Tamer, CHP  İlçe Başkan Vekili Mehmet Aktaş, dernek Başkanları, Muhtarlar ve  çiftçiler aileleri ile birlikte katıldı.

İftar sofrasında; Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Harun Halıcı, Hurşit Dede, Hulusi Yüksel, Kayseri  Pancar Kooperatif Müdürü İsmet Aksoy ve diğer yetkililer de çiftçilerle  görüşerek sorunlarını dinleyip pancar tarımını yakından ilgilendiren çapa, ilaçla mücadele ve diğer konularda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

İftar sofrasında konuşma yapan Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif'e kavuşmayı nasip eden Yüce Allah'a sonsuz hamdu senalar olsun. Bu vesileyle hepinizin Ramazan ayını tebrik ediyorum. Bu vesileyle bizleri biraraya getiren Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay'a ve Yönetim Kurulu Üyeleri'ne teşekkür ediyorum. Ayrıca yakın zamanda Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na yeniden seçilen değerli Başkan'ı ve yeni Yönetim'i tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Hüseyin Akay da, konuşmasında, Kayseri Şeker'in  şirket batak noktasından bugün Türkiye'de bilançosu, finansal durumu itibariyle Türkiye'nin en iyi, en itibarlı kuruluşlardan birisi haline geldiğine dikkat çekti ve hedeflerinin çiftçiyi daha güçlendirmek, yapılacak yatırımlarla istihdama katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Başkan Akay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Boğazlıyan'ın yatırımı daha fazla hak ettiğini düşünüyorum. Bu çerçevede bazı engellerle de karşılaşıyoruz ama inşallah o engelleri de aşacağımızı ümit ediyorum ve bu yatırımları Boğazlıyan'a kazandırarak, hem çiftçimizin gelirini artırmak, hem de istihdamı artırmak arzusunda ve amacındayız. Boğazlıyan ve fabrikalara bağlı çiftçilerin refaha ermesi, gelirlerinin artması noktasında gece gündüz demeden çalışmaktayız. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz.”

Başkan Akay, ayrıca, ülke kalkınmasında herkesin üzerine görev düştüğünü  de belirterek, “Türkiye kalkınma yolunda önemli merhaleler kat ediyor, Türkiye güçlenme noktasında büyük mesafeler kat ediyor Allah'a şükür. Ülkemiz her geçen gün daha da büyüyor, daha gelişiyor. Ama çiftçimizin de bu gelişen, büyüyen, kalkınan Türkiye'de hak ettiği payını alması lazım. Milli gelirden hak edilen payını alması lazım. Onun için de çiftçilerimize daha başarılı bir hizmet sunulması lazım. Daha başarılı, daha geniş imkanlar sunulması lazım. Çiftçi kalkınsın ki Türkiye kalkınsın” dedi.

Akay, genel kurulda kendisine destek veren çiftçilere de teşekkür ederek, çiftçinin hizmetkarı olduklarını ve bu görevi en iyi şekilde yapacaklarını belirtti.

      

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV