banner167
banner182
02 Aralık 2021 Perşembe

ÇİFTÇİYİDE BESİCİYİ DE BİTİRDİLER

Millet İttifakı Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, “Tarımda ve hayvancılıkta dışa bağımlılık arttı. Bütçeden tarıma ve hayvancılığa düşen destek azaldı. Tarımı da, çiftçiyi de, besiciyi de bitirdiler” dedi.

10 Mart 2019 Pazar 11:11
Bu haber 598 kez okundu
ÇİFTÇİYİDE BESİCİYİ DE BİTİRDİLER
Haberici -->
Millet İttifakı Kocasinan Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli, “Tarımda ve hayvancılıkta dışa bağımlılık arttı. Bütçeden tarıma ve hayvancılığa düşen destek azaldı. Tarımı da, çiftçiyi de, besiciyi de bitirdiler” dedi.

İYİ Parti’nin Kocasinan Belediye Başkan adayı Hasan Sami Özvarili seçim çalışmalarına devam etti. Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuar’ını ziyaret eden Özvarinli, Tarım, Hayvancılık ve Gıda üretimi yapan çiftçinin hayvancılık yapan besicinin sürekli kan kayıp ettiğini belirterek, “Tarımda ve hayvancılıkta dışa bağımlılık arttı. Bütçeden tarıma ve hayvancılığa düşen destek azaldı. Tarımı da,çiftçiyi de,besiciyi de bitirdiler.1 Nisan’dan hemen sonra belediye olarak tarım yapan çiftçiye,besi yapan üreticiye katkı sunacağız. Bu sektörlere sahip çıkılmazsa, bugünkü yaşadığımız sıkıntılar giderek derinleşir. Son yıllarda Tarımı yok ettiler, hayvancılık bitme noktasında, çiftçi ve besici kan kaybediyor” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş ve meclis üyesi adayı Kazım Yücel ile birlikte Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı’nı gezen Özvarinli, seçim çalışmalarına başka bir bölgede devam etmek üzere Fuar alanından ayrıldı.

ÖZVARİNLİ YENİ SANAYİ’DE

İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan adayı Hasan Sami Özvarinli, Yeni Sanayide seçim çalışması yaptı. Seçim çalışmalarına Parti merkezinde partilileriyle bir araya gelerek başlayan Özvarinli’ye, partisinin Kocasinan İlçe Başkanı Yurder Şahin ve partililer eşlik etti. Özvarinli daha sonra Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarına oradan da Yeni sanayi de seçim çalışması yaptı, ardından Büyük kışlalılar derneğini ziyaret etti.

ESNAF ÇOK SIKINTILI, ÇIKIŞ ARIYOR

İYİ Parti Kocasinan adayı Özvarinli seçim turuna, Yeni Sanayi’de esnafı ziyaret ederek devam etti. İşyerlerini ziyaret eden Özvarinli’ye esnaf büyük ilgi gösterdi. Simit satıcısı ‘Koşturma içinde size güç lazım, taze ve gevrek simit lazım’ diyerek, Özvarinli’yi tezgâhına davet etti ve simit ikram etti. Esnafın elini sıkan, sorunlarını dinleyen Kocasinan Belediye Başkan adayı Özvarinli, “Esnafımız çok sıkıntılı, çare arıyor, bu ekonomik krizden çıkış arıyor” dedi. Özvarinli öğle nazmını Yeni sanayi de kıldıktan sonra esnaf ziyaretlerini sürdürdü.

GERİ KALMIŞLIK, KOCASİNAN’IN KADERİ OLMAMALI

Hasan Sami Özvarinli, Kayseri’de faaliyet gösteren Büyükkışlalılar Derneği’nde ziyaret ederek dernek başkanı İbrahim İlbasmış ile görüştü. Bir soru üzerine Özvarinli, burada yaptığı konuşmasında, “Kocasinan ilgisizlikten bu hale geldi ve nice insanımız arzuluyor ki, yaşadığı kent şu köy görüntüsünden kurtulsun. Eğer biz bu arzulanan çalışmayı yapmasak. Bu sorumlu bir yöneticilik anlayışı olmaz, biz bunu mutlaka yapacağız. Biz de çalışma azmi mevcuttur. Buranın sorunu 25 yıldır bu şehrin gündeminde, bu kentte 25 yıldır sorumlu olanlar ne yaptı? Soruna çözüm buldular mı? Yeterince bu sorunla mücadele ettiler mi? Hayır. Bunun tam tersine kent kaderiyle baş başa kaldı? Eğri oturup, doğru konuşacağız ve bu sorunla yüzleşeceğiz. Bu yüzleşme birinin makamı kaybetmesi, öbürünün makama gelmesi değildir. Bu konular memleket meselesidir” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV