banner87
13 Aralık 2018 Perşembe

ÇİFTEÖNÜ CAMİ ONARILDI

Çifteönü Camisinin aslına uygun olarak onarımının tamamlandığını söyledi.

08 Mart 2018 Perşembe 07:17
Bu haber 357 kez okundu
ÇİFTEÖNÜ CAMİ ONARILDI
Haberici -->

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesince aslına uygun onarımlarda bulunulan Çifteönü Camisinin aslına uygun olarak onarımının tamamlandığını söyledi.

Tarihi mekanların onarılarak gelecek kuşaklara aktarılması ile Anadolu Kültür ve Sanat yapıların yaşatıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç,  bu neden ile başlatılan Çifteönü Camii aslına uygun yenileme çalışmalarına 30 Kasım 2017 günü başlandığını ve 3 ay gibi kısa sürede çalışmanın tamamlandığını kaydetti.

Melikgazi ilçesinde yer alan birçok tarihi eserin dünya kültür varlıkları içerisinde yer aldığını belirten Başkan Büyükkılıç “Çifteönü Camii restorasyon çalışması tamamlandı. Kış şartları girince mevcut yapıyı koruma amacıyla gerekli önlemleri aldık. Kayseri’de bu uygulama ilk kez Melikgazi Belediyesi ekibi tarafından hayata geçirildi. Böylece kış şartlarında da yapının iç restorasyonu hız kesmeden devam etti. Melikgazi Belediyesi olarak geçmişimizi seviyor, geçmişimizle, tarihimizle övünüyoruz. Onlara layık olabilmek için Melikgazi Belediyesi olarak Kayserimizdeki tüm tarihi dokuyu ele alma niyetiyle yola çıktık ve hızla devam ediyoruz. Çifteönü Camisinin aslına uygun olarak tamamlanmış hali ile bu hafta sonu hizmete açacağız.” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV