banner87
20 Şubat 2019 Çarşamba

ÇİRKİN SALDIRIYA BÜYÜK TEPKİ

Ülkü Ocakları da fakülte önünde toplanarak, çirkin saldırıya büyük tepki gösterdi.

11 Nisan 2018 Çarşamba 07:19
Bu haber 601 kez okundu
ÇİRKİN SALDIRIYA BÜYÜK TEPKİ
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Edebiyat Fakültesi’nde kantinci tarafından bayrağımıza yönelik çirkin saldırı ile ilgili üniversite soruşturma açarken, Ülkü Ocakları da fakülte önünde toplanarak, çirkin saldırıya büyük tepki gösterdi.

Ülkü Ocakları Kayseri İl BaşkanıVolkan Çolak, Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde yaşanan “Türk Bayrağı’nın indirilmesi” olayıyla ilgili fakülte önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Başkanı Volkan Çolak, "Türk Bayrağımızın kantin işletmecisi soysuz tarafından indirilerek çöpe atılması sonucunda gerekli tepkilerimizi koyup gazabımızın önünde kimsenin duramayacağını buradan herkese bildiriyoruz. Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı olarak, ben ve yönetici arkadaşlarım konuyu Emniyet teşkilatımıza ve Rektörümüze ileterek, gerekli tahkikatların bir an önce başlatılmasını ifade ettik. Bundan sonra atılacak her adımda da ülkücü ahlak ve adabına uygun olarak hareket edilmesi gerektiğinin altını çiziyorum" diye konuştu.

ERÜ Rektörlüğü, yaptığı açıklamada, “Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü, üniversitede kiracı olan bir kantin işletmecisinin bayrağa yönelik kabulü mümkün olmayan çirkin fiili üzerine inceleme başlatmıştır. İddialar üzerine kantinin faaliyetleri durdurulmuş olup, yapılacak incelemenin neticesine göre yasal yollara başvurulacaktır” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV