banner87
19 Mart 2019 Salı

ÇOCUK MECLİSİNDEN KİTAP HEDİYESİ

Tınaztepe Tesislerinde bulunan kütüphaneye 100 temel eser kitap seti hediye edildi.

29 Mart 2018 Perşembe 07:09
Bu haber 419 kez okundu
ÇOCUK MECLİSİNDEN KİTAP HEDİYESİ
Haberici -->
26 Mart ile 1 Nisan tarihleri arısında kutlanan Kütüphane Haftasında, Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi Üyelerince Tınaztepe Tesislerinde bulunan kütüphaneye 100 temel eser kitap seti hediye edildi.

Kurulduğu günden itibaren çocukları bilgilendirici, birçok etkinliğe imza atan Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclis Üyeleri, Kütüphane Haftası münasebeti ile düzenlenen etkinliklerle kütüphanelere geziler düzenlenerek, kütüphanede arama ve araştırma yapma yöntemlerini öğrendiler ve kütüphanede nasıl davranılması gerektiği hakkında bilgilendirildiler.

Hafta süresince kütüphanenin önemini, kütüphaneciliğin sorunlarını kamuoyuna duyurulması gerektiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi’nin bu duyarlı davranışları ve etkinliklerinden dolayı kendilerini kutladığını söyledi.

Haftanın amacının, öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucuların kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu neden ile halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV