banner167
banner165
21 Ocak 2021 Perşembe

ÇOCUKLARDA KİTAP SEVİNCİ

- Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü organizesi ve Üntaş İnş. Tur. Ve Elekt. San. Tic. Ltd. Şirketi’nin katkılarıyla Aladağlar Milli Parklar Sınırları içerisinde yer alan Ulupınar, Kapuzbaşı ve Büyükçakır Mahallelerinde yer alan ilk ve ortaokullara ücretsiz kitap dağıtımı yapıldı. Yapılan kitap dağıtımı ile beraber Milli Parkların önemi öğrencilere anlatıldı.

05 Kasım 2019 Salı 12:01
Bu haber 270 kez okundu
ÇOCUKLARDA KİTAP SEVİNCİ
Haberici -->

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü organizesi ve Üntaş İnş. Tur. Ve Elekt. San. Tic. Ltd. Şirketi’nin katkılarıyla Aladağlar Milli Parklar Sınırları içerisinde yer alan Ulupınar, Kapuzbaşı ve Büyükçakır Mahallelerinde yer alan ilk ve ortaokullara ücretsiz kitap dağıtımı yapıldı. Yapılan kitap dağıtımı ile beraber Milli Parkların önemi öğrencilere anlatıldı.

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, yaptığı açıklamada, “Bu ve benzeri projelerle Milli Parklar sınırları içerisinde kalan, aynı zamanda orman köyü olan ve kırsalda yaşadıkları için dezavantajlı sayılan çocukların okuma alışkanlığı kazanması ve daha iyi eğitim almaları hedefleniyor. Milli Parklarımızı ve diğer korunan alanlarımızı gerçek anlamda koruyacak olan orada yaşayan yerel halk olduğu için bu korunan alanların gelecek nesillere taşımada en büyük pay yine onlara ait olacaktır. Bugünün küçükleri yarının büyükleri olan çocuklarımızın içerisinde yeşerecek doğa sevgisinin can suyunun kitaplar olması sebebiyle proje özellikle Milli Park sınırları içerisinde yer alan okullarda gerçekleşti” denildi.

Kayseri Şube Müdürü, Okul Müdürleri, Milli Parklar Şefi ve Muhtarların katılımıyla “Kitaplar Bizden Başarılar Sizden” kampanyası ile gerçekleşen kitap dağıtımının ardından, okulların önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV