banner87
22 Şubat 2019 Cuma

ÇOCUKLARDAN AİLE BÜTÇESİNE KATKI

Kocasinan Akademi’nin Dekoratif Ahşap Süslemeleri kursunda, çocuklar, yaptıkları eserleri satarak ailebütçelerine dekatkı sağlıyor.

25 Temmuz 2018 Çarşamba 17:04
Bu haber 291 kez okundu
ÇOCUKLARDAN AİLE BÜTÇESİNE KATKI
Haberici -->
Kocasinan Akademi’nin Dekoratif Ahşap Süslemeleri kursunda, minicik elleri ile ahşap, cam, çömlek gibi eşyaları boyayarak, ortaya güzel eserler çıkaran çocuklar, yaptıkları eserleri satarak ailebütçelerine dekatkı sağlıyor.

Kocasinan Akademi’nin farklı branşlarda açtığı kurslar sayesinde yaz tatillerini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçiren çocuklar, diğer kurslardan farklı olarak Dekoratif Ahşap Süslemeleri kursunda yaptıkları ürünleri satma imkanı buluyor.

Konuyla ilgili konuşan Dekoratif Ahşap Süslemeleri Eğitmeni Serpil Kıyak, “Kursumuzda ilk olarak ahşap boyamayla başlıyoruz. Sonrasında ise polyester, cam ve çömlek boyamaları nasıl yapılır onları anlatıyoruz. Çocuklarımız, çok başarılılar kendilerinden beklenenin aksine ortaya çok güzel eserler çıkarıyorlar. Ahşap boyamalarımızı hep beraber büyük bir keyif alarak yapıyoruz. Ailelerde bu kursa destek veriyor çünkü bu sayede çocuklar hem günümüzde bağımlılık haline dönüşen teknolojik aletlerden uzaklaşıyor hem de yaptıkları eserleri satıp ailelerine destek oluyorlar. Geleceğimizin teminatıçocuklarımızaböyle güzel kurslara katılmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çocuklar ise böylegüzelimkanı sağladığı için Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV