banner167
banner182
23 Haziran 2021 Çarşamba

ÇOCUKLARIMIZI UNUTMAYALIM

MHP'li Kazım Yücel okul arazilerindeki imar düzenlemesine dikkat çekti

12 Temmuz 2017 Çarşamba 07:31
Bu haber 979 kez okundu
ÇOCUKLARIMIZI UNUTMAYALIM
Haberici -->

MHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kazım Yücel, okul arazileri ile ilgili imar değişikliği konusunda taleplerin arttığına dikkat çekti. Kazım Yücel, bu konuda bina yoğunluğunun artırılması adına talep olmasının çocukların okul bahçesinde oynayacakları alanları bitirdiğine işaret ederek, “50 yıllık proje yapıyorsak çocuklarımızı unutmayalım” dedi.

MHP Meclis Üyesi Kazım Yücel, Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında okul arazileri ile ilgili imar değişikliği talepleri konusunda görüş beyan etti. Okul arazilerindeki imar değişikliği konusunda son zamanlarda aşırı bir talep olduğuna işaret eden Yücel, şu uyarılarda bulundu; “Biz bir konuyu gündeme getireceğiz ama okullarla ilgili gündem maddelerine karşı olduğumuz gibi bir algı oluşmamasını da söylemek isteriz. Son dönemde biz sürekli okul arazilerinin imar değişikliğini çok fazla gündeme getiriyoruz. İlçe belediye başkanlarımızda burada iken bir şeyi gündeme getirmek istedik. Grup başkanımızı da bir beyan gerektiğini tartıştık. İlçe belediye başkanlarımız burada iken imar değişikliği ile ilgili bahsedilen konuyu gündeme getirme kararı aldık. Konu şöyle. Fevzi Çakmak Lisesi var. Kocasinan bölgesinde. Biz burayı yetersiz bulduğumuz ve nüfusun arttığı için komisyonumuzda 0.60, 0.90 yoğunluğa çevirdik ama yetersiz kaldı. Bununla birlikte devam etti. Kocasinan’da 6 tane okulumuzun yoğunluğunun artırılması gündemde. Bu konuda komisyona başkanlık yapan arkadaşımız, bizlerin muhalefetlik yapmasına gerek kalmadan muhalefet yapıyor. Bir yangın olsa giriş alanımız kalmayacak diyor. Çekme mesafelerini korumamız gerekiyor deniyor. AK Partinin teklifi gibi duruyor ama içimize sinmezse bunu kabul etmeyiz diyorlar.

Diğer ilçe belediyelerde de okul arazilerinin yoğunluğunun arttırılması gündemde.”

“Burada bütün meclis üyeleri ve belediye başkanlarımızın okul yıllarına gitmelerini istiyoruz” diyen Kazım Yücel, “Okulda teneffüs araları,  okul bahçesinde top koşturdukları yılları hatırlasınlar. Artık bizler çocuklarımızı apartmanda aşağı gönderemiyoruz. Riskli bir alanda yaşıyoruz. Anne korkuyor. Okula gittiği anda da okul arazilerinin yoğunluğu 0.60 değil de 0.90 olduğunda, hatta 1 talepleri var. Bu taleplere göre buraları binaya çevirirsek hakikaten çocuklar evde oynamıyor okulda da oynayacak alan kalmamasını belediye meclis üyelerinin değerlendirmelerini istiyoruz. Ki değerlendiriyorlar. Biz bu konuda yoğunluk taleplerine dikkat edilmesini istiyoruz” dedi.

MHP’li Yücel, “Biz böyle bir itirazda bulunmadığımız durumda talepler geliyor ve taleplerde onaylanıp gidiyor. Fevzi Çakmak’ta yoğunluk 0.60 olmalıydı. Ama 0.90 yapıldı mecburiyetten. O zaman talepler gelince geri çevrilmiyor. Okul imar değişikliklerinde. Sonuç itibarıyla biz kimseyi suçlamadık yada yapılıyor demedik. Komisyondaki arkadaşlar bile bu konuda hassaslar dedik. Doğuş Koleji de 37’inci madde gündeme gelince o da yoğunluk istiyor. 30-50 yıllık projeler yapıyorsak lütfen 0.60 yoğunlukta oynamayalım. Bu durumda komisyona gelen bu konularda bizlerde sıkıntı da kalmayalım. Okul bahçelerinin, yaşanabilir, çocukların enerjilerini tüketeceği alanlar olduğunu unutmayalım” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV