banner153
25 Ocak 2020 Cumartesi

ÇOK DA ŞAŞIRMADIK

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Barış Pınarı Harekatının önemine dikkat çekerek, “Harekat başladığı günden bugüne gerek ABD gerekse AB ülkemizin aleyhinde bir takım açıklamalarda bulundular. Biz bunların nasıl bir zihniyete sahip olduklarını zaten biliyoruz. Çok da şaşırmadık” dedi.

18 Ekim 2019 Cuma 14:14
Bu haber 210 kez okundu
ÇOK DA ŞAŞIRMADIK
Haberici -->
Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Barış Pınarı Harekatının önemine dikkat çekerek, “Harekat başladığı günden bugüne gerek ABD gerekse AB ülkemizin aleyhinde bir takım açıklamalarda bulundular. Biz bunların nasıl bir zihniyete sahip olduklarını zaten biliyoruz. Çok da şaşırmadık” dedi.

Saadet Partili Sinan Aktaş, yaptığı açıklamada, şunları söyledi; “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye’nin Kuzeyine PYD ve YPG nin yani terör örgütü PKK nın bulunduğu bölgeye Barış Pınarı harekatını başlattı. Bugün 8. Gününe ulaştı. Öncelikle kahraman ordumuza rabbimden muzafferiyetler diliyorum. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Bir tek askerimizin tırnağına taş değmeden sağ salim bir şekilde bu harekatı gerçekleştirerek ülkemize dönmeleri içinde dua ediyoruz. Harekat Terör koridorunun ortadan kaldırılması, Ülkemize yönelik yapılan terör saldırılarının önüne geçilmesi ve Ülkemizde bulunan yaklaşık 3,5 milyon Suriyelinin bu oluşturulacak olan güvenli bölgeye yerleştirilmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir. Harekat esnasında gerek Türk Silahlı Kuvvetlerimizden gerekse sivil vatandaşlarımızdan şehit olan kardeşlerimiz oldu. Şehit olan tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimize ve Ailelerine başsağlığı diliyorum. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Harekat başladığı günden bugüne gerek ABD gerekse AB ülkemizin aleyhinde bir takım açıklamalarda bulundular. Biz bunların nasıl bir zihniyete sahip olduklarını zaten biliyoruz. Bize karşı olan düşmanlıkları bugün ortaya çıkmış değildir. Binlerce yıldır zaten bu düşünceye sahipler bu yüzden sayısız haçlı seferlerini düzenlemiş olmaları da zaten bu zihniyetlerinin ürünüdür. Çok da şaşırmadık.”

“ABD başkanı Trump’ın harekatın başladığı andan bu güne kadar sürekli bir biriyle çelişen açıklamalar yapması açıkçası hiç anlaşılır değil” diyen Aktaş, “Açıklamalarında ekonomik kriz çıkarmakla Türkiyeyi tehdit etmesi arkasından Erdoğan ile iyi anlaşıyoruz demesi vb gibi bir çok açıklama yaptı. Biz bu tehditleri terbiyesizlik ve saygısızlık olarak görüyoruz. Geçtiğimiz gün ABD Başkanı Trump’ın açıkladığı yaptırımlara baktığımızda çok ciddi yaptırımlar olmadığını görüyoruz. Zannediyoruz bu şekilde geçiştirecekler. Çünkü onlarda biliyor ki ABD’nin ve AB’nin Türkiye’ye her zaman ihtiyacı var ve olacaktır. Bu bakımdan öyle görünüyorkitehditler sadece söz olarak kalacaktır. HDP Başkanı Sezai Temelli ve Pervin Buldan’ın harekatla ilgili açıklamalarını kınıyoruz. Suriye’nin toprak bütünlüğünden bahsederken bu güne kadar neden ABD ye Rusya ya tek bir kelime dahi etmediniz. Suriye’yi bu hale getiren onlardır. Diğer taraftan din kardeşi olduğumuz Arap birliğinin Mısır’ın çağrısıyla üye 22 ülkeden dışişleri bakanları seviyesinde sadece 10 ülkenin, diğer ülkelerin ise temsilci seviyesin de toplanarak gerçekleştirmekte olduğumuz bu hareketa karşı birliğin genel sekreteri Ahmet Ebulgeytin bu harekatı “Egemenliğe saldırı” olarak nitelemesi ve sonuç bildirgesindeki ”Türkiyenin düşmanca tavrı” gibi ifadelerin olması ve bir kınama kararı yayınlanması bizi derinden yaralamıştır” dedi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV