banner153
06 Haziran 2020 Cumartesi

ÇOLAKBAYRAKDAR ‘TARİHE YOLCULUK’TA YERİNİ ALDI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, TK1919 sefer sayısı ile gerçekleştirilecek olan tarihi bir uçuşta hatıra biletiyle yerini aldı. Bu vesileyle tüm vatandaşların Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Çolakbayrakdar, 19 Mayıs’ın Milli uyanışın sembolü olduğunu söyledi.

18 Mayıs 2020 Pazartesi 03:15
Bu haber 282 kez okundu
ÇOLAKBAYRAKDAR ‘TARİHE YOLCULUK’TA YERİNİ ALDI
Haberici -->

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, TK1919 sefer sayısı ile gerçekleştirilecek olan tarihi bir uçuşta hatıra biletiyle yerini aldı.  Bu vesileyle tüm vatandaşların Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Çolakbayrakdar, 19 Mayıs’ın Milli uyanışın sembolü olduğunu söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak, milletle birlikte İstiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı gündür. 19 Mayıs 1919 günü, Türk Milleti'nin kendi kaderinde ve ülke yönetiminde söz sahibi olmasının miladıdır. O gün yanan İstiklal ve Bağımsızlık Meşalesi'nin alevleri bu gün çok daha güçlü şekilde milleti aydınlatmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin güçlü Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini bildiği için bugünü gençlerle özdeşleştirmiştir ve bu bayramı onlara hediye etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerimizin nice büyük başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle muasır medeniyetin tüm imkanlarından yararlanmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Tüm hemşerilerimin Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum”.

MEHMET ALTINDAĞ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV