banner167
banner182
02 Aralık 2021 Perşembe

CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK

AK Parti Önceki dönem Ekonomi Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Türkiye’nin beka meselesi hal oluncaya kadar Cumhur İttifakı’nın devam edeceğini açıkladı.

05 Mart 2019 Salı 09:48
Bu haber 354 kez okundu
CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK
Haberici -->
AK Parti Önceki dönem Ekonomi Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Türkiye’nin beka meselesi hal oluncaya kadar Cumhur İttifakı’nın devam edeceğini açıkladı.

Gündemi değerlendiren Milletvekili Mustafa Elitaş, “31 Mart seçimlerinde sadece belediye başkanı seçmek olmadığını dile getirerek; Cumhurbaşkanlığı sisteminin devamı ile Türkiye’nin bekasının önündeki engelleri kaldırmak için beka üzerinden heves yapanların heveslerini kursaklarında bırakmak için sandıktaki göstereceğimiz en önemli aktivite ve eylemlerden biridir diye tahmin ediyorum” dedi.    

Mustafa Elitaş, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kayseri’de Milletvekili arkadaşlarımız, adaylarımız, parti teşkilatımız 31 Mart yerel seçimler ile ilgili faaliyetlerine devam ediyorlar. Geçen hafta Akkışla ilçemizde idik.  Orada Akkışla’nın merkezini ve mahallelerini dolaşma imkânımız oldu. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızla birlikte Sarıoğlan gezimizi gerçekleştirdik. Sadece Sarıoğlan değil, Çiftlik ve Palas mahallelerimizi de ziyaret ettik. Orada ittifakımız belediye başkan adayımızın Cumhur İttifakı şemsiyesi altında toplanmalarını, bunun ehemmiyetini anlatmaya çalıştık. Cumhur İttifakı 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından milletin top yekûn tek yürek olduğu 7 Ağustos yeni kapı mitinginin bir tezahürü bir devamı şeklinde gözüküyor. O gün 7 Ağustosta vatan sevdası ile çarpan yüreklerin birleştiği bir olağanüstü tarihi bir büyüklükte miting gerçekleştirilmişti. Onda Ak Parti vardı, Milliyetçi Hareket Partisi vardı. Cumhuriyet Halk Partisi vardı. Ama maalesef Cumhuriyet Halk Partisi farklı ittifakların, Türkiye’nin bekası ile ilgili olumsuz gelişmeleri olumsuz projeleri beraberinde getirenlerle birlikte olan bir ittifakı gerçekleştirme ihtiyacı hissederek Cumhur ittifakından ayrılma ihtiyacı ile karşı karşıya kaldı. Ama hem AK Parti hem Milliyetçi Hareket Partisi 7 Ağustos ruhunu hala yaşatan ve sadece 31 Mart seçimleri ile bağlantılı değil bundan sonraki süreçte de Türkiye üzerinde oynanan, bölgemiz üzerinde oynana oyunları bertaraf etmek için var gücü ile gayret ediyor. İttifakı Türkiye’nin beka meselesi hallolana kadar devam ettireceği konusunda iki genel başkanın verdiği açık ve net beyanatlar var. Biz Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği yol çizgisi ile verdiği talimatlar doğrultusunda Cumhur İttifakının en yüksek derecede başarıya ulaşması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.”

AMACIMIZ ONALTI ARTI BİR

“Kayseri’de amacımız 16 artı bir i firesiz çıkartmak” diyen Elitaş, “Vatandaşımızda çok olumlu bir teveccüh var. Bu da normal karşılanması gerekir. 31 Mart’ta ülkenin bekasına benimde katkım olsun diyenlerin Cumhur ittifakını destekledikleri bir seçim olacak. Bu seçim sadece bir başkan seçimi değil, Cumhurbaşkanlığı sisteminin devamı ile Türkiye’nin bekasının önündeki engelleri kaldırmak için beka üzerinden heves yapanların heveslerini kursaklarında bırakmak için sandıktaki göstereceğimiz en önemli aktivite ve eylemlerden biridir diye tahmin ediyorum” dedi.    

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV