banner87
21 Mayıs 2019 Salı

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU YAPILDI

AK Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifakı kapsamında Kayseri’deki Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 16 ilçe belediye başkan aday tanıtımı yapıldı. Programda MHP’li 4 ilçe belediye başkan adayı da tanıtıldı. 12 ilçede AK Parti 4 ilçede de MHP adayları desteklenecek.

14 Ocak 2019 Pazartesi 09:59
Bu haber 231 kez okundu
CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU YAPILDI
Haberici -->
AK Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifakı kapsamında Kayseri’deki Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 16 ilçe belediye başkan aday tanıtımı yapıldı. Programda MHP’li 4 ilçe belediye başkan adayı da tanıtıldı. 12 ilçede AK Parti 4 ilçede de MHP adayları desteklenecek. 

Kadir Has Kongre Salonu’nda Cumhur İttifakı’nın aday tanıtım programda konuşan AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Cumhur İttifakı ile birlikte 17 belediye başkan adayı olduğunu söyledi. MHP İl Başkanı Serkan Tok, konuşmasında, “İttifaktan bir milim kımıldayan namerttir” dedi. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç ise, “Cumhur İttifakımızın gönül insanları, her şeyden önce bu birliğimizi, beraberliğimizi, huzurumuzu, kardeşliğimizi Allah bozmasın” diye konuştu. Konuşmaların ardından AK parti ve MHP’li belediye başkan adayları tanıtıldı.

Aday tanıtım toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şükrü Karatepe, Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Tamer, Emrah Karayel, Mustafa Elitaş, Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Serkan Tok, AK Parti ve MHP il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, AK Partili ve MHP’li partililer katıldı.

ÇOK ZORLANDIK

Programın açılış konuşmasını AK parti İl Başkanı Çopuroğlu yaptı. Çopuroğlu, konuşmasında belediye başkan aday adaylarına teşekkür ederek her birinin kendi gönüllerinde aday olduğunu söyledi. 5 aydır gibi bir zamandır çalışma yapıldığını ve 150 yıllık geçmişi olan bir belediye başkanlığı için çalıştıklarını anlatan Çopuroğlu, “Nüfusu 1.4 milyona ulaşamamış 50 ülke var. Bu manada ilimiz hatırı sayılır bir şehir. 17 belediyemiz var. 100’den fazla aday adayı vardı. Sahadaki görüntüyü yansıttık. Çok zorlandık. 100’den fazla aday adayımızı liyakati ve sahadaki ağırlığı birbirine eşit çıktı. Teşkilatımızın çalışması ile bütün bilgileri Cumhurbaşkanımıza sunduk. İttifakla birlikte 17 belediye başkan adayımız olacak. Başkan aday adaylarımızın hepsi bizim için adaydır. Listeye girmemelerine karşın çalışmaların arkasında ve destek olacaklarını söylediler. Bizle çok mutlu olduk” dedi.

SERKAN TOK: NAMERTTİR

Aday tanıtım programına katılan MHP İl Başkanı Serkan Tok, konuşmasında, “Cumhur İttifakı Türkiye’nin istiklalini ve istikbalini herşeyin üstünde tutan anlayış olarak kuruldu. Milletin sesine kulak veren AK Parti ile MHP 31 Mart 2019 mahalle idare seçimlerinde birlikte hareket ediyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçilmesinde birlikte çalıştık ve beraber çalıştık. 190 bin kardeşimizin oyunu Cumhurbaşkanımız aldı. MHP il ve ilçe başkanları, mahalle başkanlarımız, belediye başkan adaylarımıza kadar ittifaka uygun hareket edeceğini, çalışacağına söz veriyoruz. O ruh içinde çalışacağımızı beyan ediyorum. Genel Başkanımızı Liderimiz Devlet Bahçeli’nin talimatıyla ittifak ruhununiçerisinde bir milim kımıldayan namerttir. İttifak doğrultusunda Pınarbaşı,Sarız, Sarıoğlan ve Özvatan’da partimizin amblemi ile seçime girilecektir. Orada yaşayan bütün kardeşlerimizin adaylarımıza sahip çıkmalarını istiyoruz.Kampanya döneminde fitne ve fesat akımına karşı derhal karşı konulacak. Sosyal medya üzerinde akıl bulandırmak isteyen kimseye değer verilmeyecek ve itibar edilmeyecek. Gayret bizden zafer Allah’tandır” şeklinde konuştu.

BİRLİĞİMİZ KARDEŞLİĞİMİZ BOZULMASIN

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, salonda bulunanları selamlayarak, Cumhur İttifakına vurgu yaptı ve şunları söyledi:

“İyiki varsınız. Salonumuzu dolduran Cumhur İttifakımızın gönül insanları her şeyden önce bu birliğimizi, beraberliğimizi, huzurumuzu, kardeşliğimiz Allah bozmasın. Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Kayseri’mizin ay-yıldızlı Türk bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, inancımıza, devletimize sağdık olan insanlardır. Güzel insanlarımız. Bu duygu ve düşüncelere layık kılsın. Başımızı yere eğdirecek hiçbir söz ve davranışa fırsat vermesin. Elbetteki;Kayseri’mize hizmet eden il başkanımızında söylediği gibi 150 yıldır belki isimleri unutulmuş ama bu şehir için çivi çakmış belediye başkanlarımızı minnettarız. Hayatını kaybedenleri rahmet diliyoruz. Hayatta olanlara uzun ömürler diliyoruz. Geçmişi hatırlamak ve vefa göstermek çok önemlidir.Birlik ve beraberliğimizi sadece AKParti MHP ile olan birliktelikten öte tüm Kayseri’mize yaymak ve ötekileştirmeden değişik yapı ve görüşlerinden, kanaatlerinden, yaşantılarından, dolayı ayırım yapmadan hepsini bağrımıza basacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın. İnsanlarımızın projeleri projelerimiz olacak. En ücradaki insanımızın fikri, düşüncesi bizlerin projesi olacak ve harekete geçireceğiz. El ele vereceğiz. Gönül gönüle vereceğiz. Çalışacağız. Şehrimizi inşa edeceğiz. Gönülleri ihya edeceğiz. Görül belediyeciliğini ihmal etmeyeceğiz. Herkese ulaşacağız. Herkesle el ele hareket ederek güzel hizmetleri yapacağız.”

20 YILDA YAPILACAK İŞLERİ 4 YILDA YAPTIK

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik konuştu. Başkan Çelik, 4 yıllık belediye hizmetleriyle ilgili bilgiler vererek, “Herkesin de söylediği gibi 4 yılda 20 yıla bedel hizmetler yaptık. 20 yılda yapılacak hizmetleri bu zaman zarfında yaptık. İlçelerimiz ihmal etmedik. Senelerce ihmal edilen ilçelerimize yatırımlara büyük önem verdik ve bütünşehir yasası ile birlikte ilçelerimize hizmet ettik. Hizmetimiz olmayan ilçe kalmadı. Memduh Ağabey burada açıkladı. Bundan sonrada ilçeler hep öncelikli olacak” dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, Ahmet Sorgun konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Sorgun, ilçe belediye başkan adaylarıyla büyükşehir belediye başkanını açıkladı. Kürsüye çıktılar ve birlikte fotoğraf çektirdiler.

AK PARTİ VE MHP’DEN TAM KADRO KATILIM

Kadir Has Kongre Salonundaki Aday Tanıtım Toplantısına AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, il ve ilçe başkanlarıyla yönetim kurulu üyeleri tam kadro katıldı. MHP İl Başkanı Serkan Tok ile birlikte bütün ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri de aday tanıtım toplantısında idi. Ev sahibi olarak Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Tok, il yönetimi ve ilçe başkanlarını karşıladı.

İKİ PARTİNİN ŞARKILARI SÖYLENDİ

AK Parti Kayseri Aday Toplantısında ilklerde yaşandı. MHP’li 4 ilçe belediye başkan adayının da tanıtıldığı toplantıda AK Partinin seçim şarkılarının yanı sıra MHP’nin seçim şarkıları da söylendi. Salonda, Mustafa Yıldızdoğan tarafından söylenen ‘Ölürüm Türkiyem’ şarkısı da çalması dikkat çekti.

SADECE TÜRK BAYRAĞI VARDI

AK Parti bayraklarıyla salon süslenirken, programa katılanlara sadece Türk Bayrağı verildi ve tanıtım sırasında katılımcılar Türk bayrağını ellerinde salladı.

TOK UYARDI ANONS GELDİ

Programın başlangıcında MHP’li misafirlerin isimleri anons edilmedi. Bunun üzerine MHP İl Başkanı Serkan Tok, önce Memduh Büyükkılıç ardından Şaban Çopuroğlu’nu uyardı. Büyükkılıç, hemen müdahale etti ve uyarıda bulunarak MHP’li misafirler anons edilerek salonda oldukları duyuruldu.

ANLAŞMA 12-4

AK Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifakına göre sağlanan anlaşmada AK parti 12 ilçede MHP 4 ilçede aday çıkarttı. Bu adaylar seçimlerde desteklenecek. Buna göre, ilçeler ve belediye başkan adayları şöyle:

Akkışla Ayhan Aslan, Bünyan Özkan Altun, Develi Mehmet Cabbar, Felahiye Vural Coşkun, Tomarza Davut Şahin, Hacılar Bilal Özdoğan, Yeşilhisar Halit Taşyapan, İncesu Zekeriya Karayol, Yahyalı Esat Öztürk, Talas Mustafa Yalçın, Kocasinan Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Hacı Mustafa Palancıoğlu, Pınarbaşı MHP’den Memduh Uzunluoğlu, Sarıoğlan MHP’den Bekir Yıldırım, Sarız MHP’den Baki Bayrak, Özvatan MHP’den Halit Demir.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV