banner87
17 Eylül 2019 Salı

“DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”

KAYSO Başkanı mecliste konuştu

29 Kasım 2017 Çarşamba 07:06
Bu haber 530 kez okundu
 “DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ”
Haberici -->

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, 2016 yılındaki hain darbe girişimi sonrasında hükümetin aldığı tedbirlerle ekonominin 2017’de büyüdüğünü ve 2018 yılında bu büyümenin daha çok olması içinde daha çok çalışmak gerektiğini söyledi.

KAYSO Kasım ayı olağan meclis toplantısı 27 Kasım 2017 tarihinde KAYSO meclis salonunda yapıldı. Ekonomik toplantılar kapsamında Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’nın katılımı ile yapılan toplantıya, KAYSO meclis üyeleri, meslek komitesi ve disiplin kurulu üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya, tüm öğretmenlerin ve eğitim camiasının 24 Kasım öğretmenler gününü kutlayarak konuşmasına başladı.

Mecliste konuşan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türk ekonomisinin 2016’daki hain darbe girişimiyle yavaşlamasının ardından hükümetin aldığı tedbirlerle 2017’de toparlanma sürecine girdiğini belirterek, bu hızlı toparlanma neticesinde Türk ekonomisinin bu yılın ilk altı ayında yüzde 5,1 oranında büyüyerek dayanıklılığını bir kez daha ispatladığını söyledi.

Büyümeyi asıl sürekli kılacak olanın yeni yatırımlarla üretimin artırılması olacağını ifade eden Başkan Büyüksimitci, “Kayseri ve benzer illerdeki yatırımların artması için mutlak suretle doğru teşvik sistemi ile desteklenmelidir. Bölgemizin gelişip kalkınması adına sanayinin çok ciddi desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle Kayseri gibi potansiyeli olan illerde yatırımcının önünün açılmasını istiyoruz. Bizde sanayiciler olarak 2018’in daha iyi olması için daha çok çalışacak, daha fazla gayret edeceğiz. Teşvik politikalarını biraz daha iyileştirirsek yeni yapılacak yatırımlarla büyümeyi de sürekli kılabiliriz” dedi.

Başkan Büyüksimitci, son zamanda yaşanan kur artışlarının ekonomiyi yakından ilgilendiren önemli faktörlerden bir tanesi olduğunu belirterek, sanayicilerin önümüzdeki dönemde yatırımlara, büyümeye ve istihdama katkısını sürdürebilmesi için kur riskine karşı korunmasının büyük önem arz ettiğini söyledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV