banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

DAHA ÇOK GAYRET GÖSTERİLMELİDİR

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, vergi indirimi paketi ile ilgili değerlendirme yaptı

02 Kasım 2018 Cuma 09:42
Bu haber 542 kez okundu
DAHA ÇOK GAYRET GÖSTERİLMELİDİR
Haberici -->
Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, vergi indirimi paketi ile ilgili değerlendirme yaptı. Nursaçan, “İş dünyası olarak, ülkemizin hassas dönemlerden geçtiği bugünlerde, her zamankinden daha çok yatırım, üretim, istihdam ve ihracat gibi konularda çaba ve gayret gösterilmesi gerektiğinin farkındayız” dedi.

“Hükümetimizin tam zamanında yapmış oluğu bir hamle ile Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak tarafından açıklanan ve altı başlıkta yer alan  KDV ve ÖTV indirimleri ekonomimizde muhakkak bir rahatlama sağlayacaktır” diyen Nursaçan, şu açıklamalarda bulundu;
“Yılsonuna kadar geçerli olacak olan; başta mobilyada uygulanan KDV yüzde 18'den 8'e, Konut satışında KDV oranlarında yüzde 18'den 8'e, Tapu harçlarının yüzde 4'den 3'e, Beyaz eşyada ÖTV’nin sıfırlanması ve diğer başlıklarda uygulanan indirim ve sıfırlama uygulamaları kur ve faiz oranları yüzünden durgun bir dönem yaşayan ülke ekonomisine canlılık kazandıracaktır. Bütün bunların yanında, beklentimiz, piyasanın canlı tutulması açısından, bankaların reel ekonomiye hareket kazandıracak uygulamaları devreye alması, faizlerde düşme eğilimine girilmesi ve nakit akışının hızlanması dair atılacak olan adımların, belirli dönemler yerine  sürekli hale getirilmesi iş dünyasına moral ve motivasyon kazandıracaktır. Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için çaba ve gayret gösteren iş dünyası olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ekonomimize değer katmak için elimizden gelen tam desteği vereceğimizi tüm kamuoyuna özellikle belirtmek isterim. Reel sektörün sesine kulak veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak'a Kayseri OSB üyeleri adına teşekkür ediyorum.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV