banner167
banner182
15 Haziran 2021 Salı

DAMATLAR TOPLUM VİCDANINDA YARALAR AÇTI

CHP'li Çetin Arık'tan damat açıklaması

15 Haziran 2017 Perşembe 03:48
Bu haber 878 kez okundu
DAMATLAR TOPLUM VİCDANINDA YARALAR AÇTI
Haberici -->

CHP Milletvekili Çetin Arık, FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan ama sabit ikametgah gerekçesiyle serbest bırakılan AKP yakınları ile damatların, toplum vicdanında derin yara açtığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, FETÖ soruşturmaları kapsamında siyasilerin yakınlarının serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Siyasilerin yakınlarının sabit ikametgahları gerekçe gösterilerek tutuksuz yargılanmalarına karşın gazetecilerin tutuklu yargılandığını ifade eden Arık, tepkisini Mahzuni Şerif’in dizeleriyle dile getirdi.

FETÖ soruşturmaları kapsamında AKP’lilerin yakınlarının serbest bırakılmasına tepkiler sürüyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, hiçbir şeyden habersiz acemi askerlerin ve gazetecilerin tutuklu yargılandığı bir ortamda siyasilerin yakınlarının tutuksuz yargılanmasının toplum vicdanında yaralar açtığını belirttiği konuşmasında Mazhuni Şerif’in “Mamudo” isimli türküsünün dizelerine de yer verdi. Arık, konuşmasında şu görüşleri dile getirdi: “Kim okuyup yazar seni/ Rüzgâr değse bozar seni/ Ölsen kovar mezar seni/ Söyle yavrum niye doğdun/ Kurban gelir, payın yoktur/ Haftan yoktur, ayın yoktur/ Ankara'da dayın yoktur/ Söyle yavrum niye doğdun. Milletimiz FETÖ'nün siyasi ayağının ortaya çıkarılmasını beklerken AKP'lilerin FETÖ'den tutuklanan yakınları bir bir tahliye ediliyor. Bu durum toplum vicdanında derin yaralara yol açıyor. Keşke damatlara uygulanan hukuk daha üç beş günlük, silah tutmasını dahi bilmeyen, hiçbir şeyden habersiz Mehmetçiklere de uygulanabilse. Keşke damatların sabit ikametgâhını gören hukuk, gazetecilere göçmen kuşu muamelesi yapmasa. Keşke üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğünün hâkim olduğu bir ülkede yaşayabilseydik.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV