banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

DEDİKODU ÇIKIŞI

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy teqki gösterdi

02 Kasım 2018 Cuma 09:38
Bu haber 581 kez okundu
DEDİKODU ÇIKIŞI
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası Başkanı (KTO) Ömer Gülsoy, son zamanlarda kentte bazı firmaların battığı, iflas ettiği yönünde çıkan dedikoduların gerçeği yansıtmadığını ve dedikodu yapanlara bütün esnafın fırsat vermemesini istedi.

KTO’nun ekim ayının sonunda gerçekleştirdiği meclis toplantısında Başkan Ömer Gülsoy önemli açıklamalarda bulundu ve esnafın dikkatli olması çağrısı yaptı.

Bankalar nezdinde halen esnafın, tüccarın sıkıntılar yaşadığına işaret eden Başkan Gülsoy, Kayseri’nin marka şehir olabilmesi için ulaşıma dair yatırımların artırılması gerektiğinin altını çizdi. Gülsoy, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bir şehir marka şehir olmuşsa bunun en büyük kriterlerinden biri ulaşımdır. Kayseri’nin de bu anlamda güzel bir havaalanına ihtiyacı var. Yeniden hava alanı terminalinin yapılmasına, otoban yollarının açılmasına, hızlı tren ve yük taşımacılığına ihtiyacı var. Aynı zamanda lojistik merkezi olduğumuzda şu andaki Kayseri’nin en az 3 Kayseri, 5 Kayseri kadar olacağına inanıyorum.”

Ekonomi ile ilgili açıklanan yeni programı olumlu karşıladıklarını belirten Gülsoy, işverenlerin bankalar konusunda sıkıntı yaşadıklarına dikkat çekti.

Gülsoy, “Yeni ekonomik programı çok olumlu karşılıyor ve bu programın uygulanabilir olduğunu görüyoruz. Ama hala bankalar nezdinde bir iyileşme göremiyoruz. Hala üyelerimiz sıkıntılar yaşandığını bize bildiriyor. Alınan kararların uygulanabilir olduğunu biliyoruz, tavsiye ettiklerimizin de uygulanmasını istiyoruz. Şu anda KOBİ’lerimize sahip çıkmalıyız. O yüzden, yüzde 30, yüzde 40’lara varan faiz oranları ile iş dünyasının tedirginliği artıyor. Bankaların çıkardığı önlemler karşısında da iş dünyamız ister istemez sıkıntılanıyor. İnşallah bu olumsuzluklar da aşılacak. Fakat tüm bu olumsuzluklara rağmen, 2018 Eylül ayı ihracat rakamlarının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 39.5 arttığını, 2018’in yine üçüncü çeyreğinde Türkiye ihracatının yüzde 12.3 oranında artmış olmasını da yine başarı hikayesi yazmakta olduğumuzun bir göstergesi diye düşünüyorum” dedi.

Kayseri’de işverenlere yönelik konkordato söylentilerinin gerçeği yansıtmadığını kaydeden Gülsoy, “Dini ve ticari ahlakımıza uygun olmayan, Kayseri esnafımıza, iş adamlarımıza yakışmayan bir takım dedikoduların da dolaşmasını asla tasvip etmiyoruz. İşadamlarımızla ilgili olarak konkordatoya gidecekmiş, iflasın eşiğinde imiş gibi söylemleri asla ve asla tasvip etmiyoruz. Bu dedikoduyu çıkaranlara da prim vermemek lazım. Kayseri’de yüzlerce konkordato ilan edecek şirket var deniliyor. Hayır, yok. ona yakın konkordato ilan etmiş işletmemiz var. Nerede yüzlercesi? Bir arkadaş, bir üyemiz geldi. Almanya’da yakının düğününe gitmiş. Bir hafta orada kalmış. Ancak geldiğinde firması ile ilgili çıkartılan dedikodulardan dolayı mağdur durumda. Bize söylüyor. Geldim ki; firmamı batırmışlar, kapısına kilit vurmuşlar, borç batağı içindeymişiz gibi birçok söylem. Bizleri üzdüğünü belirtti. Bizlerde bu söylenti ve dedikodulardan dolayı üzülüyoruz. Çirkin bir durum. Kayseri esnafı, tüccarı ve sanayicisi bu dedikodulara fırsat vermemelidir” dedi.

HABER: ERSAN TEMİZEL

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV