banner167
banner182
02 Aralık 2021 Perşembe

DELİALİUŞAĞI AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE KAVUŞTU

Kayseri’ye 115 Km uzaklıkta olan Yahyalı Delialiuşağı Mahallesinde düzenlenen törenle hizmete açılan Aile Sağlığı Merkezi ile bu hizmet alanında modern tesislere bir yenisi daha eklendi.

21 Mart 2019 Perşembe 09:51
Bu haber 542 kez okundu
DELİALİUŞAĞI AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNE KAVUŞTU
Haberici -->
Kayseri’ye 115 Km uzaklıkta olan Yahyalı Delialiuşağı Mahallesinde düzenlenen törenle hizmete açılan Aile Sağlığı Merkezi ile bu hizmet alanında modern tesislere bir yenisi daha eklendi.

Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altuner, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Sağlık idarecileri ve çok sayıda vatandaş katıldığı törenin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Benli, Kayseri için sağlıkta muhteşem bir hafta geçtiğini ifade ederek, “Elhamdülillah şükürler olsun ki Rabbimize son 2 hafta içerisinde bize üçüncü Aile Sağlığı Merkezi'ni açma imkanı verdi. Geçen hafta Memduh Büyükkılıç başkanımla Aydınlıkevler Aile Sağlığı Merkezini, dün ise Ahmet Çolakbayraktar başkanımla Kocasinan Turgutreis Aile Sağlığı Merkezini açtık. Bugün ise Delialiuşağı Aile Sağlığı Merkezini açıyoruz. Yarın da Allah nasip ederse Mustafa Palancıoğlu başkanımla Talas Aile Sağlığı Merkezi'ni açacağız. İşte bu birlikteliğin el ele, gönül gönüle vermenin bereketidir. Bu bereketli günleri bizlere bahşettiği için yüce Rabbimize tekrardan hamd ediyorum. 4-5 ay önce attığımız temeli bugün taçlandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu birlikteliğimiz de Esat Öztürk başkanımızın emeklerini göz ardı etmemek gerekir. Sağ olsunlar ne istesek hemen o işe baş koyarak hızlı şekilde tamamladılar. Tüm bu hizmetleri Yahyalı hak ediyor. Bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sağlık olsun demekle sağlık olmuyor diyen Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ise, “75 Yataklı Yahyalı Devlet Hastanesinin 13 bin 500 metrekare arazisini Devlet Su İşlerinden alarak Sağlık Müdürlüğümüze verdik. Buyurun dedik ve yapımına başlandı. 25 – 30 tane İl Sağlık Müdürlüğünden aldığımız motorlu hasta yatağını dağıttık. Yahyalı Devlet Hastanesine birçok katkıda bulunduk. Bunu bizde biliyoruz vatandaşımızda biliyor. Şu an hizmet veren Yahyalı Devlet Hastanesi’nde idari bina ve poliklinikleri genişlettik. Palyatif bakım merkezini açtık. Bugün açılışını yapacağımız Aile Sağlığı Merkezinin de temeli kısa süre önce atılmıştı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ile ilgili çalışmalarımızda devam ediyor. İmar ile ilgili çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz yapılması için İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edeceğiz. İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’ye yürekten teşekkür ediyorum.  Allaha hamd olsun şu an açılışını gerçekleştiriyoruz. Her şey Delialiuşağımız için her şey Yahyalı içi her şey Türkiye için” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından Aile Sağlığı Merkezi dualar eşlinde hizmete açıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV