banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ

CHP İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri ile birlikte bazı kentlerden delegelerin seçimli olağanüstü genel kurul çağırısı değerlendirdi.

06 Temmuz 2018 Cuma 07:48
Bu haber 910 kez okundu
DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ
Haberici -->
CHP İl Başkanı Ümit Özer, Kayseri ile birlikte bazı kentlerden delegelerin seçimli olağanüstü genel kurul çağırısı değerlendirdi. Özer, “Bu süreçte değişiklik olması ne kadar doğrudur. Bilinmez. Ama bir tabir vardır. Dere geçerken at değiştirilmez. Önümüzde yerel seçimler var” dedi.

CHP’nin Kayseri’deki delegelerinden 10 isim ortak bir açıklama yaparak, bazı kentlerde olduğu gibi partilerinin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce adına seçimli olağan üstü genel kurul çağrısında bulundu. Bu çağrı ile ilgili olarak değerlendirmede bulunan CHP İl Başkanı Ümit Özer, süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çağrılarla ilgili gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Yağmur’a açıklamalarda bulunan İl Başkanı Ümit Özer, şunları söyledi;

“Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce, partisizin üstünde bir oy almıştır. Gerçek. Fakat, partimizden giden ve partimize gelen emanet oylar vardır. Bizim gönlümüz ve isteğimiz seçimlerin ikinci tura kalmasıydı. Temenni ve isteğimizde ikinci tura seçimler kaldığında kesinlikle kazanacağımız yönünde idi. Fakat öyle olmadı. Netice bu şekilde. Kurultay için çağrıda bulunan arkadaşlarımızdan Gonca Yelda Orhan Disiplin Kurulu Üyesidir. Bu yönde çağrılar var. Bilmiyoruz, bu yöndeki çağrılar üzerine partimizde, üst kurullar, yetkili organları ne karar alır. Bizde il örgütümüz olarak, örgütümüz ne yönde karar alır, yapılacak istişarelerde ne yende karar alınır ona göre hareket ederiz. Şahsi olarak değerlendirme yaparsam. Genel başkanımız, gerek adalet yürüyüşü, gerek İYİ Partinin seçimlere girmesini sağlaması, 24 Haziran seçimleri öncesinde Millet ittifakının kurulmasıyla demokrasinin nakış nakış işlenmesini sağladı. Bu yönü ile de bakmak gerekir.  Bizde bu sürçte örgütümüz ne yönde karar alır, yapılacak istişarelerde nasıl bir adım atılması kararı alınırsa o yönde desteğimiz olacak. Örgütümüzle birlikte hareket edeceğiz. Bu süreçte değişiklik olması ne kadar doğrudur. Bilinmez. Ama bir tabir vardır. Dere geçerken at değiştirilmez.”

10 KİŞİ KURULTAY İÇİN İMZA VERDİ

Gün içinde basın toplantısı düzenleyen Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan ile birlikte kurultay delegeleri Oğuz Özsoy, Pembegül Çetinkaya,  Atasoy Tan, Ziya Alp Köse, Zeki Gümüş, Şehriban Peker, Ali Paşa Tan, İbrahim Kaan ve İbrahim İlbasmış CHP’de seçimli olağanüstü genel kurul yapılmasıyla ilgili imza vermişti. İmza verilmesiyle ilgili açıklama sonrasında İl Başkanı da değerlendirmelerde bulundu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV