banner153
03 Aralık 2020 Perşembe

DERSHANE İHTİYACI TELEFONLA GİDERİLİYOR

Sınavlara hazırlanan öğrencilerin imdadına mobil uygulamalar yani akıllı telefonlar ve buradaki uygulamalar yetişti. Dershane hizmeti alamayan ve sınava hazırlanması gereken öğrencilerin, artık mobil uygulamalarda sınavlara hazırlandığı ortaya çıktı.

27 Ağustos 2019 Salı 09:36
Bu haber 308 kez okundu
DERSHANE İHTİYACI TELEFONLA GİDERİLİYOR
Haberici -->
Sınavlara hazırlanan öğrencilerin imdadına mobil uygulamalar yani akıllı telefonlar ve buradaki uygulamalar yetişti. Dershane hizmeti alamayan ve sınava hazırlanması gereken öğrencilerin, artık mobil uygulamalarda sınavlara hazırlandığı ortaya çıktı.

Yeni nesil öğrenciler dijital dünyanın imkanlarından en üst seviyede faydalanıyor. Dershaneler ve özel derslerin yerini artık mobil uygulamalar almaya başladı. Öğrenciler ders çalışırken ve sınava hazırlanırken çözemedikleri problemleri eğitmenlere kolayca sorarak dakikalar içinde cevap alıyor. Üstelik tüm bunları akıllı telefon ile yapmak mümkün oluyor.

Sınavlara hazırlanırken öğrenciler artık ders videolarından ve sanal kütüphanelerden faydalanıyor. Fakat soru çözerken karşılaşılan zorluklar için hâlâ desteğe ihtiyaç duyuluyor. Yeni sistemde dershane işlevi gören temel liselere ve özel derslere alternatif olan mobil uygulama Kunduz ile sınavlara hazırlanmak daha ekonomik ve daha etkili.

Sınava hazırlanmanın en kolay yolu olan Kunduz, öğrencilerin çözemedikleri soruların çözümlerini tek tuşla almalarına imkan sağlayan bir mobil uygulama. Kullanıcı sorunun fotoğrafını çekiyor, Kunduz’a gönderiyor ve çözümü dakikalar içinde cep telefonuna geliyor.

YKS, LGS, KPSS ve ALES sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yol arkadaşı olan Kunduz’u AppStore ve Google Play’den ücretsiz olarak indirmek mümkün. Öğrenciler, ücretsiz deneme sonrasında ihtiyaçlarına göre diledikleri paketi satın alarak Kunduz’la ders çalışmanın rahatlığını yaşayabiliyor. 100 binin üzerinde öğrencinin aktif olarak kullandığı Kunduz’da soruların cevaplanma süresi ortalama 10 dakika.

DERSHANENİN 10’DA 1’İ FİYATINA 10 KAT HIZLI

Son yıllarda sınav ve eğitim sistemi üzerinde yapılan çalışmalar çerçevesinde, dershane ve hazırlık kurumlarıyla ilgili birtakım önemli değişiklikler hayata geçirildi. Günümüzde sınavlara hazırlık için hafta içi ve hafta sonu programlarıyla tamamlayıcı kurslar veren kurumlar var ve bunların fiyatları 8 bin TL ila 18 bin TL arasında değişiyor. Velilerin ve sınavlara hazırlanan yetişkinlerin bütçelerini sarsan dershanelere ekonomik olarak da alternatif çözüm oluşturan Kunduz, dershane ve özel derse göre en az 10 kat daha hızlı, 10 kat daha ekonomik.

EĞİTMENLER CEVAP VERİYOR

Dershane veya özel dersle sınavlara hazırlananların en büyük sorunlarından biri, ders çalışırken çözemedikleri sorular için anında destek alamamak olarak öne çıkıyor. Kunduz’a gönderilen sorulara dakikalar içinde dönüş almak mümkün. Kunduz üzerinden iletilen sorular profesyonel öğretmenler ve ÖSYM sınavında derece yapmış üniversite öğrencileri tarafından cevaplanıyor. Bugün sayısı 15 bini geçen Kunduz eğitmenlerine katılmak isteyenler, destek vermek istedikleri derslerdeki yetkinliklerine göre seçiliyor ve performanslarına daima dikkat ediliyor.

KUNDUZCULARIN YÜZDE 90’I ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİ

Bu yılki Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) Kunduz’la hazırlanan öğrencilerden 830’uyla yapılan ankete göre öğrencilerin yüzde 92’si, sınava hazırlık ve YKS performansında Kunduz'un önemli ölçüde faydası olduğunu söyledi. Kunduz’la YKS’ye hazırlanan öğrenciler arasında üniversitede bir bölüme yerleşme oranı ise yüzde 90 olarak belirlendi. Ankete katılanlardan alınan bilgiye göre, her 10 öğrenciden 9’u sordukları soruların çözümlerine 5 tam puan veriyor ve öğrencilerin yüzde 86’sı Kunduz'u tavsiye ediyor. Ayrıca bu yılki YKS’de ilk 10 bine girenler arasında, şimdiye kadar belirlenen 124 Kunduz öğrencisi bulunuyor.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157