banner87
21 Mart 2019 Perşembe

DEVELİ’DE ABONE SAYISI 8 BİN OLDU

65 bin nüfusu ile Kayseri’nin en büyük ilçesi olan Develi’de abone sayısı 8 bin Bağımsız Birim Sayısını (BBS) aştı.

23 Şubat 2018 Cuma 07:06
Bu haber 451 kez okundu
DEVELİ’DE ABONE SAYISI 8 BİN OLDU
Haberici -->

Kayserigaz’ın 2015 yılında doğalgaza kavuşturduğu 65 bin nüfusu ile Kayseri’nin en büyük ilçesi olan Develi’de abone sayısı 8 bin Bağımsız Birim Sayısını (BBS) aştı.

Kayserigaz’ın 2014 yılında lisans alanına dâhil ederek, 2015 yılında altyapı çalışmalarını tamamlamasıyla Develi halkı doğalgazın konforuna ve yaşamı kolaylaştıran avantajlarına kavuşmuş oldu.

Kayserigaz, profesyonel çalışmaları ile Develi’de her bir caddenin, sokağın ve hanenin etüt çalışmalarını titizlikle yaparak Develi ilçe merkezinde 100 km çelik hat, 323 km polietilen hat, 14 adet vana grubu, 3 adet bölge istasyonu ve 5.707 adet servis kutusu imalatı yaptı. Yapılan bu yatırımların karşılığında Develi’ye 58,9 milyon TL harcandı.

Develi halkı kısa süre içinde başvurularını yaparak ekonomik ve güvenli doğalgazı kullanmak için abonelik başvurularını tamamladı. 2017 yılsonu itibariyle abone sayısı 8 bin BBS’i geçti. Her geçen gün abone sayısının arttığı Develi’de hizmet vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Kayserigaz yetkilileri, doğalgazın Kayseri Esenyurt Mahallesi’nden alınarak Erciyes Dağı aşılıp Develi ilçesine iletildiğini, böylece Develi halkının yaşam kalitesinin arttırıldığını, gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak üzere çalıştıklarını belirttiler. Kayserigaz’ın, lisans alanının genişlemesi ile birlikte 2018 yılında da Kayseri’nin diğer ilçelerine doğalgaz yatırımlarının artarak devam edeceğinin müjdesini verdiler.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV