banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

DEVELİ’DE ÇALIŞMALAR TAM HIZ

Develi Belediyesi, ilkbahar aylarıyla birlikte ilçe merkezi ve mahallerde başlattığı altyapı çalışmalarının yanı sıra yol gibi yatırımlarını tam hızla sürdürüyor.

30 Haziran 2018 Cumartesi 07:34
Bu haber 382 kez okundu
DEVELİ’DE ÇALIŞMALAR TAM HIZ
Haberici -->
Develi Belediyesi, ilkbahar aylarıyla birlikte ilçe merkezi ve mahallerde başlattığı altyapı çalışmalarının yanı sıra yol gibi yatırımlarını tam hızla sürdürüyor.

Öncesinde Yukarı Develi yolunda ve Asım Köksal Mahallesi Paksoy Caddesindeki sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayan ekipler, Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde yol çalışmalarını sürdürüyor.

Mahalle içerisine 10 bin ton civarında sıcak asfalt atacak olan ekipler, mahalle içerisindeki bütün sokakları sıcak asfaltla kaplayacaklar. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ileten mahalle sakinleri hizmetlerden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Belediye Başkanı Cabbar ise, “Program doğrultusunda ve bir aksama yaşanmadan sıcak asfalt çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah en kısa sürede alt yapı çalışmaları tamamlanmış bütün yollarımız benzer güzelliğe kavuşacaktır” açıklamasında bulundu.

8 BİN METREKARELİK PARKE ÇALIŞMASI

Develi Belediyesine bağlı ekiplerin alt yapısı tamamlanan kırsal mahallelerdeki parke ve yol çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Sarıca Mahallesindeki 8 bin metrekarelik parke çalışmalarında sona yaklaşan ekipler, çalışmaların tamamlanmasının ardından benzer çalışmaların Karacaören Mahallesinde devam edeceğini belirtti. Başkan Cabbar’a yapılan çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ileten mahalle sakinleri hizmetlerden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

YENİ PARKIN ZEMİN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Develi Belediyesi Yeni Mahalle Evliya Çelebi Caddesi üzerinde bulunan 5550 m2’lik alana yapacağı yeni park için çalışmalarına başladı. Zemin çalışmaları devam eden parkın yaz ayları içerisinde mahalle sakinlerinin kullanımına hazır hale getirileceğini belirten Başkan Cabbar “Sıcak asfalt çalışmalarımız tüm hızıyla devam ettiğimiz gibi parksız hiçbir mahallemiz de kalmayacak. İnşallah gerekli görülen tüm mahallelerimizde benzer çalışmaları yapacağız” dedi.

BELEDİYE PERSONELİNE SAĞLIK KONTROLÜ

Develi Belediyesi bünyesinde görev yapan tüm personele İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında sağlık kontrolü yapıldı. Akciğer grafiğinin çekildiği sağlık taramasında daha sonra solunum fonksiyon (sft), işitme (odio), ve kan testleri de alındı.

Yapılan sağlık taramasını çok önemsediklerini belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “İş Güvenliği ve Sağlığı kapsamında yürütülen her türlü faaliyetin personelimizin hayrına olacağını düşündüğümüz için, yürütülen hizmetlerden maksimum fayda elde etmek istiyoruz. Her şeyin başı sağlık olduğu için yapılan bu sağlık taraması da can sıkıcı, moral bozucu durumlarla karşılaşmamak için önceden alınmış bir tedbir olarak Belediyemize ve personeline olumlu kazanımlar sağlayacaktır” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV