banner167
banner182
18 Haziran 2021 Cuma

DEVELİ’DE ETİKET DENETİMİ

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın talimatı ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren marketleri denetledi.

06 Ekim 2018 Cumartesi 19:15
Bu haber 622 kez okundu
DEVELİ’DE ETİKET DENETİMİ
Haberici -->
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın talimatı ile Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren marketleri denetledi. 6502 sayılı Tüketici Haklarının Korunması ile ilgili kanun çerçevesinde Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerinde etiket, ambalaj kontrolleri, etiket ve kasa fiyatının uyuşmaması gibi konularda denetimlerde bulunuldu. İş yeri denetimlerinde, kullanılan ve tüketime sunulan ürünlerin gramajları ve fiyatları gibi konular da dikkate alındı. Denetimlerde eksikleri bulunan işletmelere gerekli uyarıları yapan ekipler, mevzuata uyulmadığı durumlarda yasal işlem uygulanacağını hatırlattı.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, rutin denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü belirtirken, "Son olarak yaptığımız denetimler kapsamında da vatandaşlarımızın alışverişlerini daha bilinçli sağlayabilmek amacı ile ekiplerimizce oluşturulan gruplar halinde marketlerde etiket denetimi yapıldı. Zabıta ekiplerimiz marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor. Ekipler market ve mağazalarda yaptıkları denetimlerle vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için öz verili bir çalışma yapıyor. Şuana kadar herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmadı fakat denetimlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir. " dedi.

MUHTARLARLA EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI

Develi muhtarları, İbrahim-Keziban Kocatürk Sosyal Hizmet Merkezi Binası konferans salonunda Develi Kaymakamı Murat Duru’nun riyasetinde Develi’deki kurum amirleriyle bir araya gelerek mahalleleri hakkındaki taleplerini ileterek istişarelerde bulunuldu.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ında katıldığı toplantıda özellikle Develi’ye ve Kırsal Mahallelere yapılan hizmetler hakkında özet bilgiler verdi. Develi Belediyesi’nin tarihindeki en büyük asfalt ihalesi ile tarihi bir rekora imza attıklarını belirten Başkan Cabbar, “Kayseri Büyükşehir Belediyesinin bu ay içinde sıcak asfalt atacağı üç büyük cadde dışında asfalt atılmamış hiçbir mahallemiz kalmadı” dedi. Başkan Cabbar, daha sonra muhtarların taleplerini dinledi ve sorularını tek tek cevaplandırdı.

Muhtarlarla birlikte oda başkanları, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı toplantı sonrasında Develi Kaymakamı Murat Duru “Develimizi kalkındırmak, problemlerini çözmek adına bir araya geldiğimiz toplantıya katılarak fikir ve düşüncelerini belirten bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her ay bu toplantılarımızı artık yapmayacağız ihtiyaç duyduğumuz anda bu tür toplantılara devam edeceğiz” dedi. Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru toplantı sonrasında Develi İlçe emniyet Müdürü Serdar Çiftçi’nin tayini çıktığını ve yeni görev yeri Gaziantep’te kendisine başarılar diledi. Serdar Çiftçi kısa bir konuşma yaparak herkesten helallik istedi.

REKTÖR ÇALIŞ’A ZİYARET

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış’a yeni görevinde başarılar diledi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Cabbar’a teşekkür etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV