banner87
24 Nisan 2019 Çarşamba

DEVELİ’DE HAZIRLIKLAR TAMAM

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Uluslararası Aşık Seyrani Festivali için bütün hazırlıkları tamamladıklarını ve 2 Ağustos tarihinde başlayarak 3 gün sürecek etkinliklere herkesin davet olduğunu söyledi.

28 Temmuz 2018 Cumartesi 09:29
Bu haber 364 kez okundu
DEVELİ’DE HAZIRLIKLAR TAMAM
Haberici -->
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Uluslararası Aşık Seyrani Festivali için bütün hazırlıkları tamamladıklarını ve 2 Ağustos tarihinde başlayarak 3 gün sürecek etkinliklere herkesin davet olduğunu söyledi.

Başkan Mehmet Cabbar, ilçelerinde yapılacak etkinlikle ilgili bilgi vererek, bu yıl 36’ıncısını düzenleyecekleri Uluslararası AşıkSeyrani Festivali’nin tüm hazırlıklarının tamam olduğunu, birçok kentten gelen âşıkların, Esat Kabaklı konserinin, Türki cumhuriyetlerinden gelen ekiplerin, yöresel ürünler pazarının ve daha birçok etkinliklerin yapılacağını belirtti.

Cabbar, “Bu etkinliklerin yanı sıra Develi’mizin en büyük değerlerinden olan Aşık Seyrani’mizi gelecek nesillere daha güzel bir miras bırakmak ve tanıtmak için bu sene bir ilke imza attık. Seyrani’mizin şiirlerinden oluşan ve müzik ve bestelerini ülkemizin sevilen sanatçılarından Uğur Işılak Bey’e yaptırdığımız Seyrani Müzik Albümü hazır. 4 Ağustos Cumartesi günü Uğur Işılak konseri ile ilk defa kamuoyuna sunacağımız Aşık Seyrani müzik albümü, inanıyorum ki Seyrani’miz adına gelecek nesillere bırakacağımız en güzel miras olacak.2-3-4 Ağustos tarihinde düzenlenecek festivalimize davetlisiniz” dedi.

KIRSALDA YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Belediye ekipmanlarıyla arazi yollarının yapımı için seferber olan ekipler Çataloluk, Küçük Künye ve Dereşimli Mahallelerindeki çalışmalarında da sona geldi.

Tüm köylerde çalışmalarını en kısa sürede bitirmeyi planlayan ekipler, köylerden yaylalara geçişleri kolaylaştırmak için bütün aksaklıkların giderileceğini belirtti. Ekipler ayrıca Satı Mahallesindeki istinat duvarı çalışmalarını da tamamlayarak yolun güvenliğini sağladılar.

BAŞKAN GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİNİ ANLATTI

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 600 bin liralık hibesi ve Develi Belediyesinin katkısı ile 1 milyon 500 bin liraya mal olan Ambalaj Atık Toplanma-Ayırma Tesisi hakkında bilgi verdi.

Bütün aşamalarının tamamlandığını ve çok kısa bir süre zarfında tesisin faaliyete başlayacağını belirten Başkan Cabbar, şunları söyledi;

“Develi’miz sınırları içerisinde oluşan atıklardan, geri dönüştürülebilen atıkları kaynağında ayrı toplayıp nitelikli atıkları geri dönüştürmek sureti ile doğal kaynakların verimli olarak kullanılması ve geri dönüşümün uygulanması ile çöplere giden atık miktarında azalma sağlanarak bu atıkların taşınması ve depolanması işlemleri için daha az miktarda alan ve enerji kullanımı amacıyla tamamlanan Ambalaj Atık Toplama-Ayırma Tesisimizin yapım çalışmasını tamamlamış bulunuyoruz. Develi’nin çehresini değiştirecek nitelikte bir hizmeti Develimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Develimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV