banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

DEVELİ’DE TERMİNAL YAPIMINA BAŞLANDI

Develi ilçesinde yapımına bir süredir ara verilen yeni Terminalin yapım çalışmaları yeniden başladı.

15 Eylül 2018 Cumartesi 08:41
Bu haber 263 kez okundu
DEVELİ’DE TERMİNAL YAPIMINA BAŞLANDI
Haberici -->
Develi ilçesinde yapımına bir süredir ara verilen yeni Terminalin yapım çalışmaları yeniden başladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan yeni terminal 3 milyon 132 bin liraya mal olacak. Proje tadilatı da yapılan yeni projede lokanta, büfe, çay ocağı ve berberin de olacağı üç ana bina yer alacak. Otobüs firmalarına ait yazıhanelerin olacağı yeni terminalde otobüs, minibüs, peronları ile taksi duraklarının yerleri ile birlikte dört adet dükkân da yapılacak.

Yer tesliminin de yapıldığı yeni terminalin bir an önce tamamlanması gerektiğini vurgulayan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Bazı hukuki gerekçelerle yapımı durdurulmak zorunda kalan yeni terminalimizin yapımına tekrar start verildi. Modernize edilerek daha kullanışlı hale getirilecek olan yeni terminalimizin yapım çalışmalarının kazasız belasız bir şekilde tamamlanmasını diliyorum” dedi.

BAŞKAN CABBAR'A ZİYARET

DSİ Bölge Müdürü Okan Bal beraberindeki heyetle birlikte Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamında ziyaret ederek DSİ’nin Develi’de yürüteceği projeler hakkında istişarelerde bulundu.

Erciyes Dağından gelebilecek sel sularının tahribata yol açmadan Sultansazlığı Milli Parkı'na ulaştırılmasını amaçlayan Develi Kuşaklama Kanalı Projesi başta olmak üzere, Köseler Göleti ve İlçe merkezinden geçen derenin ıslahı gibi projeler hakkında istişarelerde bulunulduğu görüşme sonrasında Başkan Cabbar, “Develimizin çehresini değiştirecek ve Develi’yi en güzel hizmetlerle buluşturmak için kurumlarımızla istişareli hareket etmeyi çok önemsiyoruz. DSİ Bölge müdürümüz Okan Dal ve ekibiyle yaptığımız bu istişare sonrası güzel fikirler ortaya çıktı. İnşallah en kısa sürede DSİ projeleri için de Develimiz de çalışmalar başlayacak. Ziyaretlerinden ve katkılarından dolayı bölge müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

PARKE ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Develi Belediyesinin kırsal mahallelerde yürüttüğü parke çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kanalizasyon çalışmaları da tamamlanan Saraycık Mahallesine çalışmalar kapsamında 5 bin metrekare kilit parke döşeyen ekipler benzer çalışmaların diğer alt yapı çalışmaları tamamlanan mahallelerde de devem edeceğini belirtti. Kanalizasyon ve parke yapımının mahallelerinin en büyük ihtiyacı olduğunu belirten mahalle sakinleri iki büyük hizmeti mahallelerine getirmelerinden dolayı Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a teşekkürlerini ilettiler.

CAMİCEDİT MAHALLESİNE YENİ PARK YAPIMI

Camicedit Mahallesi Sarmaşık Sokakta bulunan alanın park yapımı için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Öncesinde oyun grubu yerleştirilen alanın zemin çalışmalarını seri bir şekilde devam ettiren ekipler daha sonra park içerisine kamelya ve oturma bankları monte edecekler. Park çevresine otopark da yapacak olan ekipler yeşillendirme ve gerekli peyzaj çalışmalarının ardından yeni yapılan parkı mahalle sakinlerinin kullanımına hazır hale getirecekler.

SİNDELHÖYÜK’E SPOR TESİSİ

500 bin lirası Spor Toto’nun hibesiyle, toplam maliyeti ise 1 milyon 650 bin değerinde olan Sindelhöyük Mahallesindeki Spor Tesisinin yapım çalışmalarına start verildi.

Futbol sahası, idari bina ve yürüyüş yollarının yapılacağı tesisin Sindelhöyük Mahallesi için önemli bir proje olduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Özellikle genç nüfusumuzun fazla olmasından dolayı yapılacak bu spor tesisimiz önemli bir boşluğu dolduracaktır. Gençlerimizin Develi’ye kadar gelmeyip kendi mahallelerinde nezih bir ortamda futbol oynayacakları ve boş zaman aktiviteleri yapacakları bu tesisimizin şimdiden mahallemiz ve Develimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV