banner87
13 Aralık 2018 Perşembe

DEVELİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, atık tesisi için çalışmaların sürdüğünü söyledi

10 Mart 2018 Cumartesi 09:02
Bu haber 402 kez okundu
DEVELİ’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Haberici -->
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 600 bin liralık hibesinin de bulunduğu Ambalaj Atık Toplanma-Ayırma Tesisinin inşaatının tamamlanmasının ardından tesise kullanma suyu için hat döşeme çalışmaları devam ediyor.

Şehir mezarlığından çekilen yeni hat sonrasında gerekli çevre düzenleme çalışmalarının ardından yaz aylarında açılışı planlanan tesisin Develi için önemli katma değer üreteceğini belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Develi’nin çehresini değiştirecek nitelikte bir hizmeti Develimize kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdiden Develimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

SİNDELHÖYÜK’DE YOL VE KANAL ÇALIŞMASINA DEVAM

Develi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin köylerde yürüttüğü çalışmaları hava şartlarının elverdiği ölçüde devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Sindelhöyük Mahallesinde kış yağışlarından zarar gören yollarda kumlama ve sıkıştırma çalışmalarını tamamlayan ekipler ayrıca Kızık Mahallesinde de hayvan sulama göleti için su kanalı yapım çalışmalarında sona geldi.

KÜLTÜR YAYINLARINDAN BİR ESER DAHA

Develi Belediyesi Kültür Yayınları, Orhan Cebeci’nin kaleme aldığı “Develi’de İz Bırakanlar” kitabını yayın hayatına kazandırarak okurlarıyla buluşturdu. ,

İstanbul’da Develi’nin ve Develililerin sesi olmuş Orhan Cebeci’nin otobiyografisi üzerinden kaleme alınmış olan kitap Cumhuriyet sonrası Develi’nin tarihi ve kültürel birikimine dair önemli ipuçları vermektedir. Develi’nin tarihi ve kültürel birikimini yansıtan bir eserin daha Develi Belediyesi Kültür Yayınları tarafından gün yüzüne çıkmasının mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Mehmet Cabbar, şunları söyledi;

“Okuyuculara ve Develi üzerine araştırma yapacak olanlara önemli bir kaynak eser niteliğinde olan “Develide İz Bırakanlar” kitabının bizlerle buluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederken, Orhan Cebeci ağabeyimizi de tebrik ediyor, üretkenliğinin daim olmasını diliyorum.”

KURAN VE SÜNNET BÜTÜNLÜĞÜ KONUŞULDU

Seyrani Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneğinin düzenlediği “Kuran Sünnet Bütünlüğü” isimli program emekli müftü Mustafa Başaran Hoca’nın sunumuyla Mustafa Aksu Kültür Merkezinde yapıldı.

Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Örgütleri ve Develililerin katıldığı programda Mustafa Başaran Kuran ve Sünnetin birbirini tamamlayan iki unsur olduğu üzerine bir söyleşi yaptı. “Ne zaman ki İslam ümmeti olarak Sünnetten yüz çevirdik, işte o zaman düşman karşısında yenik duruma düşmüşüzdür. Unutmayalım ki Sevgili Peygamberimizin izinden gitmek hem Allah’ın kabul edeceği kulluk hem de bize dünyada zaferler nasip eden bir nimettir” diyen Başaran Hoca “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” vurgusu üzerine sohbetini tamamladı. Programın sonunda Develi Belediye Başkan Vekili Hamdullah Deringöl, Mustafa Başaran Hoca’ya Türk Bayrağı hediye etti

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV