banner87
21 Mart 2019 Perşembe

DEVLETİME KIRGINIM

Memduh Boydak, savunmasında, “Ağabeyim Şükrü Boydak, devletten özür diledi. Ben özür dilemeyeceğim. Devletime kırgınım" dedi.

29 Mayıs 2018 Salı 14:12
Bu haber 1855 kez okundu
DEVLETİME KIRGINIM
Haberici -->

FETÖ soruşturması kapsamında 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında yargılanan işadamı Memduh Boydak, savunmasında, “Ağabeyim Şükrü Boydak, devletten özür diledi. Ben özür dilemeyeceğim. Devletime kırgınım. Devletimin benden özür dileyeceği günü bekliyorum” dedi.

Yerel idarecilerin, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin baskısı ile Melikşah Üniversitesi kurduklarını belirten Memduh Boydak, “Melikşah’ın açılışına devlet erkanı geldi. Milletvekilleri, bakanlar, başbakan, cumhurbaşkanı geldi. Burada hiçbir kanunsuz iş yapılmadı. Ama buna rağmen neden İçişleri Bakanlığı, bakanlıklar, devletin ilgili kurumları bizi uyarmadı. Devlet kurumları neredeydi. Bizi neden uyarmadılar. Neden bize MASAK bilgi vermedi. Terörist faaliyetler içinde olduklarını nereden bilebilirdik. Devletin bilmediğini biz nereden bilebiliriz. Devletime kırgınım. Devletime hiçbir zaman karşı değilim. Devlete karşı olmak bizim kitabımızda ve duygularımızda hiçbir zaman olmaz. Devletten özür dilemiyorum” diye konuştu.

“DİKKAT RADAR”

2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada savunmasına elinde ‘Dikkat radar’ yazılı şeklinde hazırlanan sayfayı gösteren Memduh Boydak, “Boydak ailesinin yaşadığı durum aynen bu” dedi. Kendisi ve ailesine yönelik iftiralar atıldığını dile getiren Boydak, “Zulüm, haksızlık, yargısız infaz yapıldı. İadeyi itibarımı bir gün alacağım. Bu ülkeden bir dolar para kaçırmadım. Kim kaçırdıysa Allah belasını versin. Benim ailemden teröristin t'si bile çıkmaz” ifadelerini kullandı. Boydak, kanepe içinde değil kanepe üzerinde yurtdışına para gönderdiğini belirterek, “Biz devletimizden bir kuruş bile kaçırmadık. Kanepe içinde de para kaçırmadık. Birkaç kez, yurtdışından aldığımız işin maliyeti ve maliyetten artan para nedeniyle kanepe üzerine, dolap üzerine 3-4 dolar yapıştırdım gönderdim” dedi.  

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, 572 gün önce başlayan Boydak ailesinin ve yöneticilerinin yargılandığı 9 sanıklı davaya bugün de devam edildi. Tutuklu sanık Memduh Boydak, “Ağabeyim Şükrü Boydak devletten özür diledi ama ben devletimden özür dilemiyorum. Devletin benden bir gün özür dileyeceği günü bekliyorum” dedi.

573 gün önce, 1 Kasım 2016’da başlayan 68 sanıklı davanın 26 Ekim 2017'de görüldüğü celsesinde mahkeme heyeti Boydak'ların diğer 5 şirketine de hisse büyüklükleri nedeniyle kayyum atanmasına, olaylara göre bazı sanıkların dosyalarının tefrik edilerek bu dosyadan ayrılmasına karar vererek 14 sanıklı duruşmayı 6 Şubat 2018'e ertelemişti. 6 Şubat’ta görülen davada 14 sanıktan 5’inin bu dosyadan tefrik edilmesine ve Boydakların olduğu 9 sanıklı davanın 7. celsesinde 13 Nisan'a ertelenmesine karar vermişti.

13 Nisan’da görülen davada savcılığa mütalaa için süre verilmiş, dava 28 Mayıs’a ertelenmişti. Savcı mütalaasında 815 gündür tutuklu sanık Memduh Boydak hakkında ‘silahlı terör örgütü yönetmek’ suçundan 15 yıl ila 25 yıl arasında cezalandırılmasını talep etti. Savcı, Memduh Boydak’ın hükümle birlikte tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Diğer sanıklar Hacı, Şükrü, İlyas, Mustafa, Bekir, Erol Boydak ve Murat Bozdağ hakkında verilen mütalaa ise sanıkların suçlarının ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçunu oluşturduğu gerekçesiyle 7 sanığa 6 yıl 3 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istendi.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde davanın 8. celsesi görülmeye devam etti. Davaya tutuklu sanık Hacı Boydak Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile hazır edilirken, tutuklu sanıklar Memduh Boydak, Şükrü Boydak ile tutuksuz sanıklar Mustafa Boydak, Erol Boydak, Bekir Boydak, İlyas Boydak, Murat Bozdağ ve Halit Bayhan duruşma salonunda hazır bulundu.

Savcılıkça ‘silahlı terör örgütü yöneticisi olma’ suçundan cezalandırılması istenen tutuklu sanık Memduh Boydak duruşmaya yaklaşık 20 sayfa haber çıktı sayfalarıyla geldi. Elinde ‘dikkat radar’ yazılı çıktı sayfayı mahkeme heyetine gösterip, “Boydak ailesinin yaşadığı durum aynen bu” dedi.

Memduh Boydak, esasa ilişkin savunmasında “Bu kadar hayırseverliğin bedeli bu mudur, diye üzülüyorum. Ahiret için yaptığımız paketler, bu dünyada ortalığa saçıldı” dedi.

Devletin kendisinden bir gün özür dileyeceği günü beklediğini ifade eden sanık Memduh Boydak, “Ağabeyim Şükrü Boydak devletten özür diledi ama ben devletimden özür dilemiyorum. Devletin benden bir gün özür dileyeceği günü bekliyorum. Zulüm, haksızlık, yargısız infaz yapıldı. İadeyi itibarımı bir gün alacağım. Bu ülkeden bir dolar para kaçırmadım. Kim kaçırdıysa Allah belasını versin. Benim ailemden teröristin t'si bile çıkmaz. Araba koleksiyonu yapmadım, sevgili yapmadım, bir tane var o da evde, hayırseverlik koleksiyonu yaptım. 900 kuruluşa yardım ettik, içinde cemaat de var. Devletin bilmediğini biz nereden bilebiliriz. Böyle olduklarını bilsek yardım yapmazdık. ABD’ye çok sayıda iş gezileri yaptım, gezilerimde bir sefer Fetullah Gülen’i ziyaret ettim” diye konuştu.

Gün içinde Memduh Boydak, hazırladığı 100 sayfalık savunmasını, kendisi ve ailesiyle ilgili gazetelerde çıkan haber küpürlerini göstererek yaptı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV