banner167
banner182
18 Haziran 2021 Cuma

DEVLETTEN ÇOK İŞADAMLARININ EMEĞİ GEÇTİ

Abdullah Gül iftar yemeğine katıldı

17 Haziran 2017 Cumartesi 03:36
Bu haber 1017 kez okundu
DEVLETTEN ÇOK İŞADAMLARININ EMEĞİ GEÇTİ
Haberici -->

İstanbul’da Kayserililerle iftar programında bir araya gelen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hayırseverler şehri olan kentin Türkiye tarafından örnek alındığını söyledi. Kentteki üniversitelere devletten daha çok işadamlarının katkısı olduğuna dikkat çekti.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri İli Yardımlaşma Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Four Seasons oteldeki iftar yemeği programına 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yanı sıra eşi Hayrünnisa Gül, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Kayseri İli Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinsaya ve çok sayıda davetli katıldı.

İftarın yapılmasının ardından yapılan konuşmalarda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, birçok Kayserilinin doğdukları topraklarda yaşamadığını anımsatarak, “Kayserili hemşerilerimiz hiçbir zaman doğduğu toprakları unutmadı. Hatta o kadar çok unutmuyoruz ki bazen burada yaşarken orayı düşünüyoruz. Bunu neticesinde Kayseri'de çok fazla hayır işleri yapılmıştır ki bütün Türkiye'ye örnek olmuştur, bununla da gurur duyuyoruz. Bugün Kayseri'de bulunan üniversitelere devletten çok neredeyse Kayserili iş adamlarımızın emeği geçmiştir. Kayserilinin hayırseverliği, ailelerin birbiri ile hayırseverlikte yarışması ve bu geleneğin gelecek nesillere yansıması hep büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Bu özelliği Türkiye tarafından örnek alındı" dedi. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV