banner167
banner182
29 Kasım 2021 Pazartesi

DEVRALDI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Adliyesi’nden mazbatasını teslim aldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi’ne geçerek devir teslim törenine katıldı.

04 Nisan 2019 Perşembe 10:24
Bu haber 650 kez okundu
DEVRALDI
Haberici -->

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Adliyesi’nden mazbatasını teslim aldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi’ne geçerek devir teslim törenine katıldı.

Başkan Memduh Büyükkılıç, ilk mesajında “Biz bir aileyiz” ifadelerini kullandı ve “Üstlendiğimiz yükün farkındayız. Ekibimiz, birikimimiz ve siyasi gücümüzle; el ele gönül gönüle daha güzel günlere yürüyeceğiz” diye konuştu.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, devir teslim törenine eşi Necmiye Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve MHP İl Başkanı Serkan Tok ile birlikte geldi. Başkan Büyükkılıç, çiçekler, alkışlar ve Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun çalmış olduğu “Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi” adlı şarkı eşliğinde Büyükşehir Belediyesi önüne geldi. Başkan Büyükkılıç, 15 Şubat 2015 tarihinden bu yana bu görevi sürdüren Mustafa Çelik, ilçe belediye başkanları ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları tarafından karşılandı.

Büyükşehir Belediyesi girişinde gerçekleştirilen devir teslim töreninde ilk konuşmayı MHP İl Başkanı Serkan Tok yaptı. Bir Kafkas atasözünde “Eskiyi Öv Yeniyi Seç” dendiğini hatırlatan Tok, “Mustafa Çelik Başkanımızı övgüyle anacağız. Memduh Büyükkılıç Başkanımızın da çok başarılı hizmetler yapacağına yürekten inanıyoruz” dedi. AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu da konuşmasında, devir teslim töreninde veda gibi bir atmosferin olmadığını ve herkesin yüzünün güldüğünü belirtti. Bu şekilde devir teslim törenlerinin her yerde olamayacağını dile getiren Çopuroğlu, “Allah nazardan saklasın” ifadelerini kullandı.

15 Şubat 2015 tarihinden bu yana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Çelik de konuşmasında 150 yıllık belediye tarihinin 43. Başkanı olarak görevini gönül huzuru ile devrettiğini söyledi. Mazeret üretmeden çalışarak Kayseri’ye önemli eserler kazandırdıklarını ifade eden Çelik, “Mesai arkadaşlarıma, hükümetlerimize ve bize güç veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Rabbim tüm belediye başkanlarımızın yar ve yardımcısı olsun” dedi. Başkan Çelik, sözlerinin sonunda duygularını saklayamadı ve göz yaşlarına güçlükle hakim oldu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini 3 Nisan 2019 tarihi itibarıyla teslim alan Dr. Memduh Büyükkılıç da konuşmasına, böylesine güzel bir karşılama programı için teşekkür ederek başladı. Nezih bir ortamda güzel bir seçim dönemi geçirdiklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Bu ortamı sağlayan herkese ve bizlere güvenen Kayserimizin güzel insanlarına teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmasında aile vurgusu yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, “Biz beraberiz ve hep beraber bir aileyiz. 16 belediye başkanımıza da başarılar diliyorum. Üstlendiğimiz yükün farkındayız. Ekibimiz, birikimimiz ve siyasi gücümüzle çalışarak hep beraber, el ele, gönül gönüle daha güzel günlere yürüyeceğiz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi girişinde yapılan devir teslim programının ardından Başkanlık Makamına geçildi. Başkan Çelik, Başkan Büyükkılıç’a çiçek takdim etti. Başkan Büyükkılıç da çiçeği eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç’a verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Başkanlık makamında da basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Seviyeli, huzurlu ve anlayış içerisinde bir seçim dönemi geçirdiklerini ifade eden Büyükkılıç, “Bu ortama katkı sağlayan tüm siyasi partilerimize ve adaylarımıza teşekkür ediyorum. Kayserimize yakışan da buydu. Bundan sonra bu ortamı daha da geliştirmek görevimiz olacaktır. Hiçbir zaman ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, 16 ilçemizi bağrımıza basarak hizmet edeceğiz. Daha çok icraat daha az lafla işimize gücümüze bakacağız. Bizlerden hizmet bekleyen herkese hizmet götüreceğiz. Allah birlik beraberlik ve huzurumuzu bozmasın” diye konuştu.    

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV