banner87
21 Mayıs 2019 Salı

DİLENCİLİK YAPAN ÇOCUKLARIN AİLELERİNE CEZA

Polis aileleri tek tek bulup ceza uyguladı

23 Eylül 2017 Cumartesi 08:42
Bu haber 596 kez okundu
DİLENCİLİK YAPAN ÇOCUKLARIN AİLELERİNE CEZA
Haberici -->

İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi tarafından dilencilik ve sokakta mendil satan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocukların ailelerine ceza uygulandı.

Emniyet Müdürlüğü, 15 Ağustos 2017 ile 14 Eylül 2017 tarihleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğü faaliyetlerini açıkladı. Kentte ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik çalışma yapıldı. Çalışmalarda 10 çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” fiilinden işlem yapıldı. 15-18 yaş aralığındaki 2 çocuğa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden cezai işlem uygulandı.

Emniyet Müdürlüğü, açıklamasında, “Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, eğitimlerini devam ettirmek için kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV