banner167
02 Ağustos 2021 Pazartesi

DİN HİZMETLERİNDE VERİMİ ARTIRMALIYIZ

Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sayın Bilgiç, “Kayseri'de 7 den 70’e tüm insanlara din hizmetini ulaştırmalıyız, Kayseri’nin problemlerine yönelik projeler yaparak din hizmetlerinde etkinlik ve verimi artırmalıyız” dedi.

08 Ekim 2018 Pazartesi 07:14
Bu haber 729 kez okundu
DİN HİZMETLERİNDE VERİMİ ARTIRMALIYIZ
Haberici -->
Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sayın Bilgiç, “Kayseri'de 7 den 70’e tüm insanlara din hizmetini ulaştırmalıyız,  Kayseri’nin problemlerine yönelik projeler yaparak din hizmetlerinde etkinlik ve verimi artırmalıyız” dedi.

Camiler ve Din Gönüllüleri Haftası münasebetiyle kente gelen, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha Bilgiç, Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü’nde Melikgazi İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında görev yapan Kur’an Kursu Öğreticilerine “Biz Bir Aileyiz” konulu konferans verdi.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven, “1-7 Ekim tarihleri arasında idrak etmiş olduğumuz ve bir farkındalık oluşsun diye programlar gerçekleştirmiş olduğumuz Camiler ve Din Görevlileri haftası hepimize hayırlı mübarek olsun. Din görevlisi deyince aklımıza sadece imam-hatip, müezzin kayyım gelmesin. Bütün Kur’an kursu hocalarımız da din görevlisidir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu birtakım faaliyetler bağlamında Aile ve İrşad Bürolarımızın öncülüğünde Kur’an kursu hocalarımızın kendi aralarında diyalog kurmaları ve hizmet kalitelerini artırmaları için “Biz Bir Aileyiz” projesi kapsamında sadece Kur’an kursu hocalarımızı bir araya getirdiğimiz bu programa teşrif eden Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sayın Saliha Bilgiç’e teşekkür ediyorum. Aslında değerli hocamız Kayseri’de iki program için gelmişti. Ama bu beşinci programı oldu. Yüce Mevla hizmetlerimizi bereketli eylesin.” diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra söz alan Programda Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sayın Bilgiç,  “Din görevlisi görevinin her daim bilincinde olmalı, mesai kavramını çok geniş tutmalıdır.  Kayseri'de 7 den 70 e tüm insanlara din hizmetini ulaştırmalıyız,  Kayseri’nin problemlerine yönelik projeler yaparak din hizmetlerinde etkinlik ve verimi artırmalıyız” şeklinde konuştu.

Düzenlenen programa, Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha BİLGİÇ, İl Müftümüz Doç. Dr. Şahin Güven ve Melikgazi İlçe Müftülüğün de görevli Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV