banner153
19 Eylül 2020 Cumartesi

DİPLOMASINI AMCASININ ELİNDEN ALDI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi tarafından 45. dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Program kapsamında 269 öğrenci mezun oldu.

01 Temmuz 2019 Pazartesi 09:31
Bu haber 546 kez okundu
DİPLOMASINI AMCASININ ELİNDEN ALDI
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi tarafından 45. dönem mezuniyet töreni düzenlendi. Program kapsamında 269 öğrenci mezun oldu.

Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine; Vali Şehmus Günaydın, önceki dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per ile çok sayıda öğretim üyesi, öğrenci ve aileleri katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, mezuniyet törenin açılış konuşmasında, mezun öğrencilerden ülkenin önde gelen tıp fakültelerinin birinden mezun olmanın bilincini ve gururunu yaşamalarını istedi. Dekan Poyrazoğlu, “6 yıl önce beyaz önlüklerinizi ilk giydiğinizde ne kadar heyecanlı ve mutluydunuz. Sonrasında uzun, yorucu, ağır bir eğitim dönemi başladı. Sabahlara kadar ders çalıştınız, arkadaşlarınız tatil yaparken siz masa başında dirsek çürüttünüz, yoğun sınavlardan bunaldınız, klinik ders ve stajlarda, nöbetlerde yıprandınız. Bugün bu kadar emeğin meyvesinin alınma zamanıdır” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise konuşmasında, Tıp Fakültesinin sadece Erciyes Üniversitesi’nin ve şehrimizin değil, Türkiye’nin yüz akı tıp fakültelerinden biri olduğunu kaydetti. Rektör Çalış, “Üniversitemizin temelini oluşturan 51 yıllık geçmişe sahip Tıp Fakültemiz, tıp bilimindeki yenilikleri yakından takip eden donanımlı akademik kadrosuyla, gerek eğitimde, gerek akademik ve bilimsel faaliyetlerde, gerekse hastalara sunduğu sağlık hizmetinde, sadece üniversitemizin ve şehrimizin değil, Türkiye’nin yüz akı tıp fakültelerindendir. Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği tarafından da 2024 yılına kadar akredite edilmiş olan Tıp Fakültemizin, yükselen başarı grafiği ile gelecekte uluslararası alanda da adından söz ettiren bir eğitim kurumu olacağından hiç şüphemiz yoktur. büyük bir özveriyle çalışan Tıp Fakültemizin ve Üniversitemizin kuruluşundan bugüne kadar görev yapan tüm akademik ve idari personelimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Galip Kemali Günay tarafından mezun öğrencilere hekimlik yemini ettirildi. Törende mezun öğrencilerden Betül Çalış, diplomasını amcası Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ve yengesi 25. Dönem AK Parti Kayseri Milletvekili Doç. Dr. Havva Talay Çalış’ın elinden aldı.

Yeni mezunlar adına dönem birincisi Emre Ünal’ın konuşma yaptığı ve ardından mezuniyet kütüğüne plaket çaktığı tören, öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV