banner87
23 Temmuz 2019 Salı

DİSİPLİN GEREKÇESİ SOSYAL MEDYA

CHP’de eski İl Başkanı Mustafa Ayan ile 10 kişinin sosyal medyadan il başkanı ve il yönetimine yönelik sert paylaşımlar yapması nedeniyle disipline sevk edildiği ortaya çıktı.

11 Eylül 2018 Salı 07:15
Bu haber 406 kez okundu
DİSİPLİN GEREKÇESİ SOSYAL MEDYA
Haberici -->
CHP’de eski İl Başkanı Mustafa Ayan ile 10 kişinin sosyal medyadan il başkanı ve il yönetimine yönelik sert paylaşımlar yapması nedeniyle disipline sevk edildiği ortaya çıktı. Eski il Başkanı Mustafa Ayan’ın disipline sevk edilmesi ise partide de şaşkınlık oluşturdu.

CHP’de disiplin krizi yaşanıyor. Partiye ve il yönetimine sosyal medya üzerinden hakaret ettiği iddia edilen eski il başkanı Mustafa Ayan, parti üyeleri Sezgin Ceylan, Ali Temel, Seçkin Akıncı, Abdullah Sağlam,  Songül Yıldız, Barış Işık, Mustafa Çalıksoy disiplin kuruluna sevk edildi.

CHP’li kaynaklardan edinilen bilgiye göre, herkesin eleştiri yapma hakkına sahip olduğu belirtildi ancak bu eleştirilerin hakaret dönüşmesinin farklı olarak değerlendirildiği kaydedildi. Üyelerin sosyal medya üzerinden il başkan ve il yönetimine hakaret, partiyi halka karşı olumsuz yönde küçük düşürücü ifadeler, başka siyasi parti propagandası ve liderlerini destekleyici paylaşımlar, son il danışma kurulunda tüzük gereği katılımı ve söz hakkı bulunmadığı halde katılarak il başkanına hakarette bulundukları gerekçesiyle disipline gönderildikleri de ifade edildi.  Parti kaynakları, “Her üye eleştiri yapabilir. Eleştiri ifade özgürlüğü dür lakin hakaret ayrı bir şeydir. Nasıl ki bizden önce ki il başkanı ve il yönetimi ilk geldiği günden son ana kadar disiplin sağlanacak dediyse şuan ki il yönetimi de parti disiplinini sağlama çabasındadır” şeklinde açıklamada bulunması ise dikkat çekti.

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV