banner87
13 Aralık 2018 Perşembe

DOĞU GUTA’ DA İNSANLIK KATLİAMI

Mazlumder Kayseri Şube Sekreteri Mustafa Kurban açıklama yaptı

24 Şubat 2018 Cumartesi 09:35
Bu haber 383 kez okundu
  DOĞU GUTA’ DA İNSANLIK KATLİAMI
Haberici -->

Mazlumder Kayseri Şube Sekreteri Mustafa Kurban, yaptığı açıklamada, “Suriye’ de 2011’den bu yana halkını katleden Beşar Esed’in askerleri 2013 yılından bu yana kuşatma altında tuttuğu başkent Şam’ın Doğu Guta bölgesinde tüm dünyanın gözü önünde savunmasız insanlara yönelik asker katliamı devam ediyor” dedi.

Mustafa Kurban, 2013 yılından beri muhaliflerin kontrolünde olup rejim tarafından kuşatma altında tutulan 400 bin masum insanın yaşadığı Doğu Guta’da son günlerde yapılan katliamlar soykırım halini almış bulunduğunu belirtti. Kurban, şunları söyledi;

“Son günlerde yapılan hava saldırılarında katledilen masumların sayısı 50’ye yakını çocuk olmak üzere 500, ayrıca 1500’den fazla da yaralı bulunmaktadır. Suriye’nin başka yerlerinden bölgeye kuvvet takviyesi yapan zalim Beşar Esed rejiminin bugüne kadar hava saldırılarıyla yaptığı katliamlar yetmiyormuş gibi şimdide bölgeye karadan toplu bir saldırı başlatarak büyük bir soykırıma imza atmasından endişe ediliyor. Mazlumder olarak! Son günlerde yapılan saldırılarda ölen ve yaralananlara yenilerinin eklenmemesini ve bölgede görülen soykırım’ın devam etmemesini ve Doğu Guta’da ki ablukanın bir an önce kaldırılmasını istiyoruz. Bu ortamın sağlanması için Türkiye hükümetini, Rusya Federasyonu hükümetini, İslam İşbirliği Teşkilatını, insan hakları örgütlerini ve STK’ları Suriye hükümetini durdurmak için insiyatif almaya davet ediyor, saldırılarda ölen masumlara Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

 

 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV